Grecja

Jak zarezerwować promy z Grecja na Wyspy Sarońskie

Liczne trasy promowe łączą Grecja z Wyspy Sarońskie. 5 firmy promowe kursuje na 23 Trasy do Pireus do Poros (Wyspy Sarońskie), Ermioni do Hydra, Poros (Wyspy Sarońskie) & Spetses, Hydra do Poros (Wyspy Sarońskie) & Spetses, Poros (Wyspy Sarońskie) do Hydra, Spetses & Egina, Porto Heli do Hydra, Poros (Wyspy Sarońskie) & Spetses, Hydra do Poros (Wyspy Sarońskie) & Spetses, Spetses do Hydra & Poros (Wyspy Sarońskie), Porto Heli do Hydra, Poros (Wyspy Sarońskie) & Spetses, Spetses do Hydra & Poros (Wyspy Sarońskie), Poros (Wyspy Sarońskie) do Hydra, Spetses & Egina & Agistri Myli do Egina. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Wyspy Sarońskie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 10 minuty.

Mapa połączeń promowych z Grecja do Wyspy Sarońskie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Grecja do Wyspy Sarońskie

Grecja - przewodnik:

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja posiada dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.

Grecja posiada długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji. Jako taka, stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń matematycznych, zachodniej literatury, historiografii, politologii, oraz teatru, zarówno komedii, jak i dramatu. Świadectwo tej spuścizny stanowi 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Trudno by zliczyć wszystkie atrakcje turystyczne Grecji, pewnym jest jednak, że jedna z największych znajduje się w samej stolicy kraju, Atenach. Mowa oczywiście o Akropolu, symbolu zachodniej cywilizacji, który od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Wyspy Sarońskie - przewodnik:

Wyspy Sarońskie biorą swoją nazwę od Zatoki Sarońskiej, w której się znajdują.
Głowne zamieszkane wyspy to Salamis, Aegina, Angistri i Poros.
Wyspy Sarońskie są popularne wśród turystów, zwłaszcza Greków mieszkających na półwyspie.