Szwecja

Jak zarezerwować promy z Szwecja do Finlandii

Szwecja oferuje liczne połączenia promowe do Finlandii. Promy obecnie łączą 4 porty w Szwecja z 4 porty w Finlandia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 9 Trasy, które są operowane przez 5 firmy promowe w tym Tallink Silja, Viking Line, Finnlines, Eckerö Linjen & Wasaline. Najkrótszy rejs trwa około 1 godzina 45 minuty (Grisslehamn do Eckero).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Szwecja do Finlandii, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Szwecja do Finlandia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Szwecja - przewodnik:

Szwecja jest największym krajem w Europie Północnej. Graniczy z Norwegią na zachodzie i z Finlandią na wschodzie.

Kraj jest znany z pięknych krajobrazów. Stolica Szwecji - Sztokholm to szybko rozwijające się miasto, posiadające 14 wysp połączonych 57 mostami, gdzie jest miastem mody i zabytkowych dzielnic.

Na północy kraju znajdziesz krainy pokryte śniegiem, z pięknymi górami, lasami i reniferami. Nie można też zapomnieć o spektakularnej Zorzy Polarnej.

Porty w Szwecji oferują liczne połączenia promowe, dzięki którym zwiedzisz sąsiadujące kraje nadbałtyckie w tym Polskę.

Finlandia - przewodnik:

Finlandia to kraj oraz największy półwysep w północnej Europie, graniczący ze Szwecją na zachodzie i Rosją na wschodzie.

"Kraina tysiąca jezior" (ich liczba to w rzeczywistości około 187 tysięcy), znana jest również jako "krainy tysiąca wysp", co czyni ją jednym z prawdziwych europejskich wielkich bezdroży. Ponadto oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania kajakarstwa.

Stolica kraju, Helsinki, położona jest na południowym wybrzeżu i jest zdecydowanie najbardziej zaludnionym obszarem w Finlandii. Stolica oferuje sztukę na najwyższym poziomie oraz innowacyjną kulturę gastronomiczną. Wysoko wykwalifikowani kucharze serwują lokalne specjały w lokalach gastronomicznych na terenie całego miasta.

Podróż promem to świetny sposób, aby dotrzeć do fińskich wybrzeży. Istnieją liczne połączenia ze Szwecji przez Zatokę Botnicką, z Europy Wschodniej przez Zatokę Fińską oraz z Niemiec przez Morze Bałtyckie. Trasy te obsługiwane są przez znakomite firmy promowe, posiadające duże floty złożone z luksusowych statków.