Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Szkocja

Szkocja to kraj położony w północnej części Wielkiej Brytanii. Składa się z głównego lądu oraz wysp, w tym: Hebrydy, Szetlandy i Orkady. Szkoci oprócz angielskiego używają języka gaelickiego szkockiego, przez co wszystkie oznakowania są pisane podwójnie.

Co można zobaczyć i robić w Szkocji?

Szkocja zachwyca malowniczymi górskimi krajobrazami. Scenerię wokół jeziora Loch Leven i doliny Glen Coe kręcono do filmu Waleczne serce, Warto dodać, że to tutaj znajduje się Ben Nevis - najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii. Podczas zwiedzania zobaczymy lasy, jeziora, jak np. słynne Loch Ness i romantyczne ruiny zamków. W głównych miastach Glasgow i Edynburg mieści się wiele pamiątek historycznych, np. zamek/ forteca w Edynburgu położona na wysokiej skale. W tym mieście co roku odbywa się największy na świecie festiwal sztuki - Edinburgh Festival Fringe.

Jak poruszać się po Szkocji?

Pociągiem lub autobusem dotrzemy do większości miejsc w Szkocji. Wiadukt Glenfinnan na odcinku z Glasgow do Mallaig był kręcony do sceny przejazdu Hogwarts Express w filmie Harry Potter.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Szkocji?

Nie ma bezpośrednich połączeń promowych z kontynentu do Szkocji. Promy z Szkocji kursują w kierunkach okolicznych wysp. Port w Aberdeen obsługuje przeprawy na Szetlandy, port Larwick i Orkady, Kirkwall. Alternatywnie można dopłynąć z Holandii do Newcastle i stamtąd kontynuować podróż do Szkocji.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Szkocji z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Szkocji. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • P&O Irish Sea
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
 • Northlink Ferries
  • Uzyskaj cenę

Szkocja opinie

 • "Plynelismy"

  Nasza

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Komunikacja z Direct ferries pl"

  Prom jak zawsze dobry. . Niestety posrednik sprzedaży directferries to jakies nieporozumienie. Wyslalem 3 emaile na żaden nie otrzymałem odpowoedzi. Zalozone konto nie dziala brak możliwości podejrzenia zakupionego wyjazdu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM Jko posrednika Stena line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Staysfakcja gwarantowana!"

  Godny polecenia!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bardzo dobry"

  Bardzo dobra Polecam

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Szkocja - Trasy i Porty