Prom Lerwick do Aberdeen

Lerwick Aberdeen polaczenie laczy Wyspy Szetlandzkie z Szkocja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 12 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Lerwick Aberdeen zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Lerwick - Aberdeen

Średnia cena promu Lerwick Aberdeen

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Lerwick Aberdeen to samochod + 2 pasażerów.

Lerwick - Przewodnik

Miasto Lerwick jest głównym portem i stolica, Wysp Szetlandzkich w Szkocji. Miasto, które znajduje się na wschodnim wybrzeżu Wysp Szetlandzkich jest około 160 km poza północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji, 340 km na północ od miasta Aberdeen i 370 km na zachód od Bergen w Norwegii. Miasto ma wiele udogodnień, która można by oczekiwać po większym miescie na ladzie, które obejmują plac rekreacyjno-rozrywkowy z dobrym wyborem restauracji, barów i klubów nocnych. Miasto jest wokół tętniącego życiem portu, gdy Hay Dock był kiedyś ośrodkiem przemysłu rybnego i szkutnictwa Szetlandów i jest teraz domem dla wspaniałego Muzeum i Archiwum Szetlandów.

Port, który leży na skrzyżowaniu Morza Północnego i północno-wschodniego Atlantyku, jest najbardziej wysunietym na północ Portem w Wielkiej Brytanii. Port ma nowy chodnik dla pasażerów, aby ułatwić wejscie i zejscie na iz pokladu. Sa codzienne usługi promowe działające między Lerwick i Aberdeen, regularnie dokujace do Kirkwall w archipelagu Orkadów. Rada Szetland również uruchomila usługę prom typu ro-ro do Out Skerries i Bressay z terminalu w centrum miasta.

Aberdeen - Przewodnik

Aberdeen jest trzecim co do popularnosci miastem w Szkocji I jest polozony na Polnocno Wschodnim wybrzezu Szkocji. Architektura miasta jest znana z wykorzystaniem granitu,co z kolei doprowadzilo, ze miasto czesto jest nazywany "Granite City". Aberdeen od dawna slynie z 45 parkow i ogrodow, kwiatow,ktore obejmuja dwa miliony roz, zonkile i jedenascie milionow trzy miliony krokusy.Miasto zdobylo Brytanii Royal Horticultural Society w rozkwicie "najlepszego miasta" Nagroda dziesięć razy, ogólna Szkocja w konkursie Bloom dwadziescia razy nagrode dla duzego miasta od 1968 roku.

Port Aberdeen jest dobrze polaczony droga ladowa, kolejowa i lotnicza, ze względu na doskonala infrastrukture transportowe.dogodnienia w terminalu są ograniczone do supermarketu i kawiarni.Terminal zapewnia dobre udogodnienia dla niepelnosprawnych podroznych, ale goscie ze specjalnymi potrzebami powinni skontaktowac sie z operatorem promowym. Istnieją regularne uslugi do Lerwick na Szetlandach z przejsciami okolo 1 godziny i 30 minut. Istnieja rowniez trzy rejsy tygodniowo z Kirkwall czas przejscia to okolo 6 godzin.