COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Stromness - Scrabster jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Orkney do Szkocji.

Przewoźnicy Promowi - Stromness - Scrabster

    • 3 Sailings Daily 1 hour 30 min
    • Get price

Prom Stromness do Scrabster

Stromness Scrabster polaczenie laczy Wyspy Orkney z Szkocja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Stromness Scrabster zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Stromness - Przewodnik

Stromness to miasto w Orkney, w Szkocji, i jest położone w południowo-zachodniej części wyspy. Miasto jest siedzibą portu, a w jego sercu jest główna ulica, która jest wyłożona sklepami i domami. Miasto składa się z wąskich uliczek i zaułków, pelnych uroku. Miasto siega historii z powrotem do 16 wieku, gdzie mieścił się zajazd w miejscu obecnego miasta. Jednak miasto wzrosło znaczenie w 17 wieku, kiedy Anglia była w stanie wojny z Francją.

W północnej części miasta jest port i nabrzeża. Udogodnienia w porcie to biuro informacji turystycznej, automaty vendingowe, przechowalnia bagazu i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Promy z Stromness odplywaja do szkockiego lądu za pośrednictwem portu Scrabster, operujac aż trzy razy dziennie z czasem trwania podrozy około poltorej godziny.


Scrabster - Przewodnik

Szkockie miasto Scrabster położony jest 11 km od Zamku Mey, w odległości krótkiego spaceru od Wick, drugiego co do wielkości miasta w regionie Highlands.Northern Highlands of Scotland to ostatnia wielka pustynia w Europie. Jego ogromne niebo i naturalne piękno wykonane obszar królewskim faworytem do ponad 50 lat. Caithness and Sutherland mają wiele do zaoferowania dzisiejszych gości czy to bogactwo zabytków i ośrodków zabytkowych lub na świeżym powietrzu, wycieczki oglądania majestatyczny północnego wybrzeża i wszystkie przyrody i dziedzictwa naturalnego w ofercie. Scrabster jest najbardziej na północ portu na szkockiej lądu i od kilku dekad portu wyboru dla brytyjskiej królowej i jej rodziny, kiedy opuścić statek z Royal Yacht Britannia co roku w sierpniu do odwiedzenia Królowej Matki na jej Highland domek wypoczynkowy, Zamek Mey, 11 mil od Scrabster. Dziś turyści mogą pójść w ich ślady, jak Zamek jest otwarty dla zwiedzających.

Promy z portu odejść do Stromness w Orkney.