Shetland Islands

Porownaj promy z Wyspy Szetlandzkie do Szkocja

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspy Szetlandzkie i Szkocja operowana przez 1 firma promowa - Northlink Ferries. Połączenie z Lerwick do Aberdeen obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 12 godzina 0 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspy Szetlandzkie Szkocja na trasie Lerwick - Aberdeen zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Szetlandzkie do Szkocja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Szetlandzkie do Szkocja

Wyspy Szetlandzkie - przewodnik:

Szetlandy to archipelag na Oceanie Atlantyckim, około 200 km na północ od wybrzeży Wielkiej Brytanii. Stanowią odrębną jednostkę administracyjną Wielkiej Brytanii z głównym ośrodkiem w Lerwick.
Archipelag składa się z ponad 100 wysp, z czego 15 jest zamieszkanych przez około 22 tys. ludności. Największa wyspa Mainland stanowi 3/4 powierzchni wysp i skupia taki sam odsetek ogółu mieszkańców.

Szkocja - przewodnik:

Szkocja to część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a dawniej niezależne królestwo. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Na południu graniczy z Anglią.

Szkocja jest krajem pełnym życia, o wymieszanych kulturach i niesamowicie bogatym dziedzictwie.
To, co sprawia, że jest ona tak często odwiedzana to ilość atrakcji turystycznych i zajęć dostępnych w tak małym kraju.

Bez względu na to jakim jesteś typem turysty, spodoba Ci się żywa, kosmopolityczna atmosfera miast i miasteczek oraz bogata oferta kulturalna i artystyczna dostępna przez cały rok; zasmakujesz jednej z najlepszych kuchni na świecie, odkryjesz historię i dziedzictwo kraju, będziesz podziwiać widoki zapierające dech w piersiach.