Prom Larne do Cairnryan

Larne Cairnryan polaczenie laczy Północna Irlandia z Szkocja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, P&O Irish Sea. Polaczenie odbywa sie do 49 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Larne Cairnryan zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Larne - Cairnryan

Średnia cena promu Larne Cairnryan

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Larne Cairnryan to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Larne - Cairnryan

 • "Przyjemna podroz"

  Bardzo sprawna odprawa w obie strony. Przyjemni pracownicy. Poplyne na tym promie ponownie.

  Arlene płynął na trasie Larne Cairnryan z P&O Irish Sea na statku Norbay

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Swietna obsluga"

  Wyplynelismy o czasie I doplynelismy rowniez na czas. Dobre uslugi na pokladzie, skorzytsam na penwo po raz kolejny!

  Keith płynął na trasie Larne Cairnryan z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Niedawna wycieczka"

  Zaloga byla przyjazna, mila I uczynna. Nasza podroz byla relaksujaca I przyjemna. Dziekujemy

  Edith King płynął na trasie Larne Cairnryan z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Larne - Cairnryan"

  Super szybki statek z przyjazna zaloga, ogolnie przyjemna podroz.

  David płynął na trasie Larne Cairnryan z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Larne - Przewodnik

Miasto i port w Larne znajduje się na wschodnim wybrzeżu, w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej. Historia morska miasta sięga ponad 1000 lat i jest obecnie głównym portem ładunkowym i pasażerkim. Miasto jest tylko około 25 km od lądu Szkocji. Na wschodniej stronie wlotu jest Półwysep Magee i na zachód jest starożytna formacja wulkaniczna Antrim Plateau. Ze względu na bliskość miasta do Szkocji, są wspaniałe widoki, które można uzyskać w kierunku Mull of Kintyre, Rhins of Galloway, Islay i Paps of Jura.

Larne jest najbardziej ruchliwym portem w Irlandii Północnej, obsługuje rocznie około 1 mln pasażerów i 200 000 samochodów. Udogodnienia dla pasażerów w porcie są doskonałe z salonem, restauracja, bankomatami, sklepami, informacja turystyczna oraz z dworcem kolejowym i autobusowym. Dwa główne działające połączenia promowe z portu do lądu Wielkiej Brytanii to Cairnryan, z czasem przeplyniecia około 1 godziny i 45 minut. Istnieje również usługa Troon z czasem przeplyniecia od około 2 godzin. Jest też prom, który kursuje pomiędzy Larne i Fleetwood w północno-zachodniej Anglii.

Cairnryan - Przewodnik

Małe szkockie miasteczko Cairnryan znajduje się na wschodnim brzegu jeziora Loch Ryan w Dumfries i Galloway. Wieś została założona w 1701 roku przez pracowników na Lochryan Estate, w którym znajduje się park jeleni i Bowling Green. Cairnryan odgrywa ważną role w połączeniach promowych między Szkocją i Irlandią Północną.

Wieś posiada dwa terminale promowe łączące Szkocję z Irlandią Północną. Pierwszy został otwarty w 1973 roku, początkowo obsługiwany przez Townsend Thoresen, a teraz przez P&O Ferries na trasie do Larne. Drugi punkt na Old House jest obsługiwany przez Stena Line, który oferuje przeprawy do Belfastu.