Prom Kirkwall do Aberdeen

Kirkwall Aberdeen polaczenie laczy Wyspy Orkney z Szkocja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kirkwall Aberdeen zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Kirkwall - Aberdeen

  • Northlink Ferries
    • 3 przeprawy w tygodniu 7 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Kirkwall Aberdeen

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Kirkwall Aberdeen to samochod + 2 pasażerów.

Kirkwall - Przewodnik

Kirkwall jest największym miastem i stolicą archipelagu Orkadów, które znajdują się tuż przy północnym wybrzeżu Szkocji. W sercu Kirkwall stoi Katedra św Magnus, która została założona w pamięci św Magnus Erlendsson, hrabiego Orkney 1108/17. Istnieje wiele innych atrakcji w mieście, w tym ruiny dawnego pałacu biskupiego i Earls Palace znajduje się obok katedry. Miasto ma też dwa muzea, które goszcza wiele interesujących artefaktów historycznych.

Kirkwall położony jest na głównej wyspie i jest 11 km od Finstown, 24 km od St Margaret Hope, a 26 km od Stromness. Terminal promowy Hatston jest obsługiwany przez Northlink Ferries i leży około 3 km od centrum miasta. Sklepy i restauracje znajdują się w odległości spaceru od portu. Większość sklepów Kirkwall znajduje się w ulicy Most i Albert. Z Portu dostępne są trzy w tygodniu rejsy do Aberdeen w Szkocji, a podróż trwa około sześć godzin. Northlink prowadzi również rejsy do stolicy Szetlandów, Lerwick, a czas przekraczania to około 7 godzin 45 minut.

Aberdeen - Przewodnik

Aberdeen jest trzecim co do popularności miastem w Szkocji I jest położony na Północno Wschodnim wybrzeżu Szkocji. Architektura miasta jest znana z wykorzystaniem granitu,co z kolei doprowadziło, ze miasto często jest nazywany "Granite City". Aberdeen od dawna słynie z 45 parków i ogrodów, kwiatów,które obejmują dwa miliony roz, żonkile i jedenaście milionów trzy miliony krokusy.Miasto zdobyło Brytanii Royal Horticultural Society w rozkwicie "najlepszego miasta" Nagroda dziesięć razy, ogólna Szkocja w konkursie Bloom dwadzieścia razy nagrodę dla dużego miasta od 1968 roku.

Port Aberdeen jest dobrze połączony droga ladowa, kolejowa i lotnicza, ze względu na doskonala infrastrukture transportowe.dogodnienia w terminalu są ograniczone do supermarketu i kawiarni.Terminal zapewnia dobre udogodnienia dla niepełnosprawnych podróżnych, ale goście ze specjalnymi potrzebami powinni skontaktować sie z operatorem promowym. Istnieją regularne usługi do Lerwick na Szetlandach z przejściami około 1 godziny i 30 minut. Istnieją również trzy rejsy tygodniowo z Kirkwall czas przejścia to około 6 godzin.