Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3311 trasach i z 673 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Portugalia

Portugalia leży na Półwyspie Iberyjskim w południowo -zachodniej Europie.

Do jej terytorium należą Wyspy Azorskie, Cape Verde i Madera położone na Atlantyku. Kraj słynie ze wybitnych osobowości jak Wielcy Odkrywcy Ferdynand Magellan czy Vasco da Gama, a w ostatniej dekadzie legendą jest piłkarz Cristiano Ronaldo.

Co można zobaczyć i robić w Portugalii?

Portugalia posiada aż 21 miejsc wpisanych na listę UNESCO w tym historyczna część Porto, Sintra i Lizbony. Miasta charakteryzują średniowieczne zabytki i kościoły. Poruszając się po kraju, zobaczymy piękne ruiny, zamki na klifach, tajemnicze klasztory, np. Klasztor Zakonu Chrystusa w Tomarze założony przez Templariuszy. To tutaj znajduje się znane sanktuarium w Fatimie. Ciekawa linia brzegowa z klifami i piaszczystymi plażami tworzy niezwykłe krajobrazy. Nie zapomnijmy, że w pobliżu plaży w Nazaré złamano rekord surfowania po największej fali na świecie. Surferzy z całego świata przyjeżdżają do Portugalii, aby uprawiać swój sport na super wielkich falach. Kraj jest popularnym kierunkiem na letni wypoczynek nad oceanem.

Wyspy na Atlantyku również przyciągają turystów. Azory oferują szmaragdowe jeziora utworzone w kraterach wygasłych wulkanów, natomiast Madera przyciąga amatorów wina. Republika Zielonego Przylądka to oaza spokoju z pięknymi plażami.

Jak poruszać się po Portugalii?

Portugalia posiada bardzo dobrą sieć dróg i lini kolejowych, które prowadzą przez malownicze zakątki.

Kiedy najlepiej kupić bilet na promy w Portugalii?

Azory i Madera mają bardzo dobrze rozwiniętą sieć połączeń promowych między wyspami obsługiwanymi przez Atlanticoline i Porto Santo Line. Na Carpe Verde promy kursują z Wyspy Santiago/ Praia na okoliczne wysepki.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na portugalskie wyspy z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe w Portugalii. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Porto Santo Line
    • Uzyskaj cenę
  • Atlanticoline
    • Uzyskaj cenę

Portugalia - Trasy i Porty