Faial

Porownaj promy z Faial do Pico

2 ferry routes łączą Faial i Pico oferując w sumie 7 przepłynięć dziennie. Atlanticoline oferuje 2 routes, Horta do Sao Roque operuje 6 razy dziennie, i Horta do Madalena ktora operuje 7 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Faial do Pico zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Faial do Pico

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Faial do Pico

Pico - przewodnik:

Pico to duża wyspa w Centralnej Grupie Azorów, archipelagu należącym do Portugalii położonym w samym sercu Oceanu Północnoatlantyckiego.

Wraz z potężnym, choć nieaktywnym wulkanem, widocznym na horyzoncie, od którego wyspa wzięła swoją nazwę, Pico oferuje wspaniałe warunki do wspinaczki i wycieczek pieszych. Podczas spacerów i przejażdżek rowerowych będziesz mógł podziwiać ciągle zmieniającą się scenerię: egzotyczne rośliny w jasnych kolorach, rozległe formacje skalne z lawy i naturalne zbiorniki wodne zachęcające do pływania. Pico ma bogatą historię i od wielu lat związana jest z przemysłem morski, szczególnie z wielorybami. Wyspa została odkryta w połowie XV wieku i może poszczycić się również długą, doskonałą kulturą wina, z unikatowymi winnicami, wpisanymi na listę UNESCO w 2004 roku.

Jako część centralnej grupy archiepagu, Pico jest dobrze połączony z większością wysp archipelagu. Port znajduje się w mieście Sao Roque na północnym wybrzeżu.