Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Graciosa

Wulkaniczna wyspa Graciosa stanowi część archipelagu Azorów położonych na Atlantyku.

Znana jest jako "Biała Wyspa" z powodu białego gliniastego podłoża i mnóstwa bielonych domków i panuje na niej spokojna, wiejska atmosfera. Znajdziesz tam również iście holenderskie krajobrazy z wiatrakami w tle, rozrzuconymi między rozległymi polami i kolorowymi winnicami.

Jeśli będziesz w Vila da Praia, nie zapomnij zajrzeć do kościoła Sao Mateus, w którym będziesz mógł podziwiać organy z 18 wieku.

Jeśli zdecydujesz się na wędrówkę w górę 'Monte de Nossa Senhora da Ajuda ", w nagrodę dostaniesz piękne widoki na Santa Cruz.Znajdziesz również kilka wspaniałych sanktuariów w pobliżu takich jak np "Kaplica Matki Bożej Pomocy", która jest doskonałym przykładem religijnej architektury obronnej.

Niesamowitym doświadczeniem będzie na pewno wycieczka do kopalń siarki, przezde wszystkim do "Furna do Enxofre". Znajdziesz tam naturalny 100-metrowy tunel, który prowadzi do jeziora kraterowego, wypełnionego wodą siarkową. Chociaż woda w jeziorze jest zimna, posiada ona własćiwości odżywcze dla skóry, a kąpiel w jeziorze jest całkowicie bezpieczna.

Natrualne uzdrowiska znajdziesz też na południu w Carapacho.Możesz tam wypocząc i zanurzyć się w wodach uzdrowiska, które mają działanie lecznicze.

Gleba wulkaniczna wyspy jest idealna do upraw winorośli. W związku z czym będziesz mógł spróbować oczywiście na Graciosie kilku doskonałych win. W muzeum etnograficznym w Santa Cruz, możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat lokalnej kultury wina.

Graciosa jest bardzo dobrze połączona z innymi wyspami Azorów. Możesz znaleźć częste połączenia z Terceiry, Pico, Sao Jorge, Faial i Sao Miguel. Przewoźnicy oferują również nieco dłuższe rejsy z Santa Maria i Flores dostępne co tydzień.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Atlanticoline
    • Uzyskaj cenę

Graciosa - Trasy i Porty