Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2955 trasach i z 619 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Faial

Faial jest trzecią, najbardziej zaludnioną wyspą w archipelagu Azorów i jest znana lokalnie jako "Niebieska Wyspa" ze względu na hortensje pokrywające wzgórza.

Najbardziej wyróżniającym się elementem jest wspaniały wulkaniczny krater zwany "Caldeira", mający 1043 metry wysokości, 1,5 km szerokości i 400 metrów głębokości.

Na zachodnim wybrzeżu, znajdziesz połacie lawy Ponta dos Capelinhos oraz ruiny starej latarni, która została zniszczona w ciągu trwającej 13 miesięcy erupcji wulkanu w 1957 roku.

Większość portów Faial oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i wędkarstwa sportowego. Występują tam między innymi marlin błękitny oraz tuńczyk błękitnopłetwy.

Miasteczko Marina Horta zostało zbudowane w 1876 roku i jest czwartym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie ze względu na swoją doskonałą lokalizacje między Morzem Śródziemnym a Karaibami. Nadbrzeże portu ozdobione jest setkami kolorowych obrazów i kart telefonicznych pozostawionych przez żeglarzy. Ponadto znajduje się tam muzeum scrimshaw (niewielkie arcydzieła rzemieślnicze, wytwarzane przez marynarzy w czasie długich podróży na statkach), które jest obecnie obowiązkowym punktem zwiedzania dla żeglarzy transatlantyckich.

Samo miasto jest jednym z najbardziej żywych na całym archipelagu: znajdziesz tam wiele barów i kawiarni często odwiedzanych przez żeglarzy, którzy lubią dzielić się swoimi historiami.

Horta staje się jeszcze ciekawszym miejscem podczas święta "da Nossa Senhora das Angustias", kiedy ulicami przechodzi procesja; odbywa się to zawsze w szóstą niedzielę po Wielkanocy.

Głównym elementem kuchni Falai, tak samo jak w przypadku innych wysp azorskich, są owoce morza. Lokalnym przysmakiem jest duszona ośmiornica w winie z miejscowo wypiekanym chlebem kukurydzianym, natomiast na deser warto zjeść popularne bułeczki wypełnione kremem o nazwie "Fofas do Faial".

Do Horty możesz dostać się z Flores, Sao Miguel, Terceiry, Pico, Sao Jorge, Graciosy oraz Santa Marii. Promy wypływają conajmniej raz w tygodniu.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Atlanticoline
    • Uzyskaj cenę

Faial - Trasy i Porty