Ankona do Split Prom

Ankona Split trasa promowa laczy Wlochy z Chorwacja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. SNAV obsluguje do 6 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 9 godziny gdy Jadrolinija serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 10 godz 15 min.

To daje 10 przeplyniecia tydzien na trasie Ankona Split pomiedzy Wlochy i Chorwacja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ankona do Split Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy do Chorwacji.

Ankona - Split Armatorzy Promowi

 • SNAV
  • 6 przeprawy w tygodniu 9 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Jadrolinija
  • 4 przeprawy w tygodniu 10 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ankona Split

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ankona Split to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Ankona - Split Prom

 • "polecam dla mniej wymagających"

  polecam dla mniej wymagających

  Opinia anonimowa płynął na trasie Ankona Split z Blueline

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Ankona - Split"

  Wszystko super z minusem w postaci WC, które były wysprzątane, ale nie powtórzono tego w czasie rejsu i nie wytrzymały trudów podróży.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Ankona Split z SNAV

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróż z Włoch "

  Szybki sposób na dotarcie z Włoch do Chorwacji. Miła obsługa. Podróż minęła bez problemu.

  Magdalena płynął na trasie Ankona Split z SNAV

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podroz promem"

  Podroz byla ok, jedzenie w porzadku, ale w kabinie bylo bardzo goraco, inni tez mieli ten problem.

  Brian płynął na trasie Ankona Split z Blueline na statku Regina della Pace

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Ankona Przewodnik

Miasto Ancona znajduje sie w regionie Marche w srodkowych Wloszech i jest mniej wiecej 280 km na polnocny-wschod od Rzymu. Miasto polozone jest nad Morzem Adriatyckim, pomiedzy zboczami krancow cypli Monte Conero, Monte Astagno i Monte Guasco. Port miasta jest jednym z glownych portow na Adriatyku, szczegolnie dla ruchu pasazerskiego. Jedna z glownych atrakcji w miescie jest Katedra Ankona, ktora jest przeznaczona dla Judasza Cyriak. Katedra zostala konsekrowana na poczatku 11 wieku, a ukonczono w 1189. Katedra ma dwunastoboczna kopule, nieco zmienionej przez Margaritone d'Arezzo w 1270. Fasada posiada gotycki portal, przypisany Giorgio da Como (1228) , ktora ma boczny luk na kazdej stronie.

Port w Ankonie jest polaczony promem do kilku krajow w dorzeczu Adriatyku, w tym do Grecji, Turcji, Chorwacji, Albanii i Czarnogory. Port dostrzega roczny przeplyw wiecej niz milion pasazerow. Glowne miejsa docelowe to Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrownik, Bari, Patras oraz Igoumenitsa. Wyposazenie portu obejmuja kawiarnie i sklep spozywczy, a takze toalety. Parking jest dostepny na zarowno krotkoterminowe jak i dlugoterminowe pobyty. Specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe sa przystosowane dla osob niepelnosprawnych.

Split Przewodnik

Miasto Split znajduje się w środkowej Dalmacji, w południowo-zachodniej części Chorwacji, gdzie cieszy się wyjątkową, frontman zachwycającego wybrzeża Adriatyku. To starożytne miasto portowe wokół masywnego epoki rzymskiej Pałacu Dioklecjana, z jego liczne bary, restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami, a dzisiaj jest to bardzo popularne miejsce odwiedzających. Wraz z jego ogromnego pałacu i towarzyszącym Starego Miasta, które są ładowane z zabytkowych budynków i pałaców, jest fantastyczne ustawienie portu i zabawy nowy obszar miasta.

Okolica górzysta sceneria zapewnia osłonięty tło dla wybrzeżu Adriatyku i jej obfitych plaż. Chociaż nie ma żadnych siedzibą w samej Split, Bacvice Plaża jest dogodnie zlokalizowany w pobliżu i często jest bardzo zajęty w sezonie letnim. Inne sąsiednie plaże należą Kasjuni Cove na zachodzie, Plaża Zlatni Rat na wyspie Brac i Potocine wyspie Beach na Bol, dobrej lokalizacji na windsurfing, nurkowanie i opalanie.

Promy działające od portu Ancona odbiegają, Pescara, Rijeka, Korcula, Dubrovnik i Mljet.