Ateny

Jak zarezerwować promy z Ateny na Wyspy Egejskie

Ateny oferuje liczne połączenia promowe na Wyspy Egejskie. Promy obecnie łączą 2 porty w Ateny z 5 porty w Wyspy Egejskie.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 10 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym SeaJets & Hellenic Seaways. Najkrótszy rejs trwa około 5 godziny 30 minuty (Pireus do Agios Kirikos).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Ateny na Wyspy Egejskie, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Ateny do Wyspy Egejskie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie to grupa wysp na Morzu Egejskim, z których większość należy do Grecji, a mała ich część do Turcji.

Położone między południową i wschodnią częścią Grecji kontynentalnej a zachodnim wybrzeżem Turcji. Wyspy Egejskie składają się z siedmiu grup: północno-wschodnie Wyspy Egejskie, Sporady, Eubea, Wyspy Sarońskie, Cyklady, Dodekanez i Kreta.

Wyspy Morza Egejskiego to krystalicznie błękitne wody, gorące źródła, wioski-fortece, bogata historia, pyszne owoce morza oraz jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji. Podróż na Wyspy Egejskie zapewnia niezapomniane przeżycia.

Podobnie jak w przypadku innych wysp, podróżowanie promem jest najbardziej popularnym, a czasem jedynym sposobem, aby dostać się w wybrane miejsce. Istnieje wiele firm, które oferują połączenia między wszystkimi wyspiarskimi portami.