Italy

Porownaj promy z Włochy do Chorwacja

Liczne trasy promowe łączą Włochy z Chorwacja. 6 firmy promowe kursuje na 24 ferry routes do Wenecja to Pula, Porec, Rovinj i Umag, Bari to Dubrownik, Ankona to Split, Zadar i Stari Grad, Cesenatico to Rovinj, Zadar, Mali Losinj, Rab i Novalja, Pesaro to Zadar, Mali Losinj, Rab, Novalja i Pula, Trieste to Rovinj, Porec i Mali Losinj i Civitanova Marche to Split, Stari Grad i Hvar. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Chorwacja zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 1 godzina 45 minuta.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Chorwacja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Chorwacja - przewodnik:

Chorwacja znajduje się w Europie południowo-wschodniej, po drugiej stronie Adriatyku w stosunku do Włoch.

Chorwacja to ciepłe lata i łagodne zimy, doskonałe plaże, idylliczne wyspy i zróżnicowane miasta: nic dziwnego, że liczba odwiedzających Chorwację rośnie z roku na rok.

Na Chorwację i okoliczne wyspy łatwo dostać się promem: istnieje wiele firm oferujących te trasy.

Jeśli podróżujesz poprzez północne Włochy i nie masz samochodu możesz skorzystać z szybkich połączeń między Wenecją a Istrią.

Jeśli podróżujesz z pojazdem i chcesz dostać się na południe, będziesz musiał płynąć z Ancony, Pescary bądź Bari. Połączenia są regularne i obsługiwane przez nowoczesne promy, tak więc podróż odbywa się w szybki i przyjemny sposób.