Wlochy

Jak zarezerwowac promy z Wlochy do Chorwacji

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Wlochy do Chorwacji. Są 6 firmy promowe o lacznej ilosci 20 Trasy laczac Wenecja do Pula, Ankona do Split, Stari Grad & Zadar, Bari do Dubrownik, Ankona do Split, Stari Grad & Zadar, Wenecja do Pula, Porec, Rovinj & Umag, Trieste do Rovinj, Pula & Porec, Cesenatico do Rovinj, Mali Losinj & Rab, Pesaro do Mali Losinj, Rab & Novalja, Cesenatico do Rovinj, Mali Losinj & Rab, Pesaro do Mali Losinj, Rab & Novalja & Civitanova Marche do Split, Stari Grad & Hvar.

Najszybsza trasa miedzy Wlochy i Chorwacja jest Trieste do Porec z czasem trwania przeplyniecia okolo 1 godzina. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Wlochy do Chorwacja

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

o Chorwacja:

Chorwacja znajduje się w Europie południowo-wschodniej, po drugiej stronie Adriatyku w stosunku do Włoch.

Chorwacja to ciepłe lata i łagodne zimy, doskonałe plaże, idylliczne wyspy i zróżnicowane miasta: nic dziwnego, że liczba odwiedzających Chorwację rośnie z roku na rok.

Na Chorwację i okoliczne wyspy łatwo dostać się promem: istnieje wiele firm oferujących te trasy.

Jeśli podróżujesz poprzez północne Włochy i nie masz samochodu możesz skorzystać z szybkich połączeń między Wenecją a Istrią.

Jeśli podróżujesz z pojazdem i chcesz dostać się na południe, będziesz musiał płynąć z Ancony, Pescary bądź Bari. Połączenia są regularne i obsługiwane przez nowoczesne promy, tak więc podróż odbywa się w szybki i przyjemny sposób.