Prom Nynäshamn do Gdańsk

Nynäshamn Gdańsk polaczenie laczy Szwecja z Polska. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Polferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Nynäshamn Gdańsk zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Nynäshamn - Gdańsk

Średnia cena promu Nynäshamn Gdańsk

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Nynäshamn Gdańsk to samochod + 2 pasażerów.

Nynäshamn - Przewodnik

Nynashamn to miasto i port położone w województwie sztokholmskim w Szwecji, około 60 km na południe od Sztokholmu. znane jako punkt wypadowy na Wyspę Gotlandię. Miasto jest popularnym miejscem wakacyjnym dla Szwedów w miesiącach letnich.Istnieje tu wiele restauracji i butików, gdzie sprzedaje się dużo wykonanych lokalnie produktów. Na początku 20 wieku, Nynäshamn stał się również znany jako uzdrowisko, choć większość obiektów zostało zamkniętych przed końcem I wojny światowej.

Z portu odpływają promy na Gotlandie i do Gdańska w Polsce.

Gdańsk - Przewodnik

Położony na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego w Polsce. Wraz z dwoma innymi miastami, Sopotem i Gdynią, tworzy aglomerację zwaną Trójmiastem o łącznej populacji 750.000 (sam Gdańska ma 456.000 mieszkańców ). Choć Gdynia służy głównie jako port i Sopot jako nadmorski kurort, Gdańsk jest popularny wśród turystów dzięki tysiącletniej historii i imponującej architektury. Jego Stare Miasto przyciąga prawie tyle osób, ile Kraków czy Warszawa. W przeszłości miasto cieszyło się dużą autonomią i bogactwem, dzięki przynależności do Ligii Hanzy. Podczas Złotego Wieku, obrót Gdańsku był większy niż w londyńskiej dzielnicy East India Company. Później w historii okresy Gdańska były skomplikowane, a czasami nawet dramatyczne. Obecnie Gdańsk jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i akademickim w Polsce. Gospodarka rozwija się szybko w nowych gałęziach: oprócz tradycyjnego handlu bursztynem dominuje tu przemysł petrochemiczny, elektroniczny i telekomunikacyjny.


Przeprawa promowa z Nynäshamn do Gdańska trwa ok. 18 godzin.