Prom Ystad do Swinoujscie

Trasa promowa Ystad Swinoujscie łączy Szwecja z Polska i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Ystad - Swinoujscie

Średnia cena promu Ystad Swinoujscie

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ystad Swinoujscie to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Ystad - Swinoujscie

 • "Zadowolenie ."

  Piszę bo obsługa była bardzo miła.

  Arkadiusz płynął na trasie Ystad Swinoujscie z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia "

  Ok

  Andrzej płynął na trasie Ystad Swinoujscie z Polferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • " Clean, comfortable"

  Clean, comfortable

  Jim płynął na trasie Ystad Swinoujscie z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Ystad-Swinoujście"

  Ok

  Opinia anonimowa płynął na trasie Ystad Swinoujscie z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Ystad - Przewodnik

Miasto Ystad znajduje się w Skanii w południowo-zachodniej Szwecji. Początki miasta sięgają 11 wieku, gdy przy ujściu rzeki Vassa osiedliły się rodziny rybackie łowiące śledzie, które stały się głównym źródłem dochodu. Miasto zostało wymienione ponownie, gdy w 1244 roku przybył z wizytą król Eryk ze swoim bratem Abelem. Wkrótce po wizycie króla, klasztor franciszkanów, Gråbrödraklostret, został założony w 1267, a później Ystad dołączył do Hanzy w 14 wieku. Szczególnie interesujący dla turystów jest Greyfriars Abbey jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych klasztorów Szwecji. Istnieje także średniowieczny kościół w mieście, Kościół Najświętszej Marii Panny (Mariakyrkan). Oba budynki są doskonałym przykładem gotyku ceglanego w Szwecji.

Ystad dziś jest ruchliwym portem, centrum administracyjnym i atrakcją turystyczną być może z powodu związku miasta z fikcyjnym policjantem Kurtem Wallenderem. Promy Z Ystad kursują na duńską Wyspę Bornholm i do Świnoujścia w Polsce.

Swinoujscie - Przewodnik

Miasto Świnoujście znajduje się w północno - zachodniej części Polski, przy ujściu rzeki Świny do Morza Bałtyckiego. Obszar miasta leży na 44 wyspach, ale tylko trzy z nich są zamieszkane – Wolin – największa wyspa w Polsce, Uznam oraz Karsibór. Ponad 80% mieszkańców żyje w polskiej części wyspy Uznam (większa część należy do Niemiec). Wyspa Wolin posiada zabytkową latarnię, która ma wysokość 68m i jest najwyższa na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Rozciąga się z niej wspaniały widok na Świnoujście i okolice. Świnoujście posiada największy i najbardziej nowoczesny terminal promowy w Polsce, oferując regularne połączenia do Danii i Szwecji.