Ystad do Swinoujscie Prom

Ystad Swinoujscie trasa promowa laczy Szwecja z Polska i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Polferries obsluguje do 3 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 6 godziny gdy Unity Line serwis operuje do 14 razy w tygodniu trwajacym od 6 godz 30 min.

To daje 35 przeplyniecia tydzien na trasie Ystad Swinoujscie pomiedzy Szwecja i Polska. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ystad do Swinoujscie Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Szwecja do Polski.

Ystad - Swinoujscie Armatorzy Promowi

  • Polferries
    • 3 Przeprawy Dziennie 6 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Unity Line
    • 14 przeprawy w tygodniu 6 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ystad Swinoujscie

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ystad Swinoujscie to samochod + 2 pasazerów.

Ystad Przewodnik

Miasto Ystad znajduje się w Skanii w południowo-zachodniej Szwecji. Początki miasta sięgają 11 wieku, gdy przy ujściu rzeki Vassa osiedlily sie rodziny rybackie lawiace sledzie ktore staly sie glownym srodkiem dochodu. Miasto zostało wymienione ponownie, gdy w 1244 roku przybyl z wizytą król Eryk ze swoim bratem Abelem. Wkrótce po wizycie króla, klasztor franciszkanów, Gråbrödraklostret, został założony w 1267, a później dołączył do Ystad w Hanzy 14 wieku. Szczególnie interesujące dla turystów jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych klasztorów Szwecji, Greyfriars Abbey. Istnieje także średniowieczny kościół w mieście, Kościół Najświętszej Marii Panny (Mariakyrkan). Oba budynki mialy wpływy przez Hansa gotyckiej architektury i są doskonałym przykładem gotyku ceglanego w Szwecji.

Ystad dziś jestruchliwym portem, centrum administracyjnym i atrakcją turystyczną zachęcajac turystow być może z powodu związku miasta z fikcyjnym policjantem Kurtem Wallenderem. Prom tego miasta ma usługi dla duńskiej wyspy Bornholm i do Świnoujścia w Polsce.

Swinoujscie Przewodnik

Miasto Świnoujście znajduje się na dalekiej północy zachodniej części Polski, przy ujściu rzek do Morza Bałtyckiego Istnieje Świny 44 wysp na obszarze miasta, ale tylko trzy z nich są wypełniane - Wolin, Który jest największym wyspa w Polsce i Uznam Karsibor. Ponad 80%mieszkańców żyje w polskiej części wyspy Uznam (większa część należy do Niemiec). Graniczy z Zalewem Szczecińskim, Morza Bałtyckiego i granicy niemieckiej, Świnoujście i jego stanowisko zajmuje powierzchnię około 200tys. km. i jest najbliżej polskim miastem Danii (150 km) i Szwecji (175 km), podczas gdy Berlin jest tylko 160km stąd. Wyspa Wolin jest domem symbol miasta, zabytkowej latarni, które na wysokości 68 m jest najwyższym na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. To przeszedł gruntowny odbudowy w 2000 roku i od tego czasu został otwarty dla publiczności i gościom wspaniały widok Świnoujścia i okolic od góry. Świnoujście posiada największy i najbardziej nowoczesny terminal promowy w Polsce, z regularnych połączeń do miejsc w Danii i Szwecji.