Prom Karlskrona do Gdynia

Karlskrona Gdynia polaczenie laczy Szwecja z Polska. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Stena Line. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 10 godziny 16 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Karlskrona Gdynia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Karlskrona - Gdynia

 • Stena Line
  • 3 Przeprawy Dziennie 10 godz 16 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Karlskrona Gdynia

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Karlskrona Gdynia to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Karlskrona - Gdynia

 • "Szybko i wygodnie"

  Punktualnie, wygodna kabina (premium), dobra kolacja. Sprawna informacja w trakcie rejsu. Polecam!

  Tomasz płynął na trasie Karlskrona Gdynia z Stena Line na statku Stena Vision

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Najlepsza linia promowa"

  Bardzo dobra linia promowa. NAJLEPSZA !!!

  Jakub płynął na trasie Karlskrona Gdynia z Stena Line na statku Stena Vision

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Warto było. "

  Bardzo miła obsługa, dość czysto smaczne posiłki. Polecam.

  Krzysztof płynął na trasie Karlskrona Gdynia z Stena Line na statku Stena Vision

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Jestem zadowolona z usług. Opcja bufetu szwedzkiego bardzo mi się podobała.

  Agnieszka płynął na trasie Karlskrona Gdynia z Stena Line na statku Stena Vision

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Karlskrona - Przewodnik

Karlskrona to jedyne barokowe miasto w Szwecji, jest również jedyną siedzibą pozostałej bazy morskiej i siedzibą szwedzkiej Straży Wybrzeża. Miasto jest rozprzestrzenione na 30 małych wysepkach we wschodniej części archipelagu Blekinge. Wyspę Stumholmen kiedyś była posiadłością Szwedzkiej Piechoty Morskiej, ale teraz jest to Muzeum Narodowej Piechoty Morskiej (Marinmuseum).

Dzień przed przesileniem letnim (Midsummer), jest bardzo ważnym dniem w Karlskronie. Miasto jest wtedy gospodarzem wielkiej zabawy/targu, która zazwyczaj przyciąga tysiące turystów. Targ ten nazywa się Lovmarknaden i jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Miasto ma również największy rynek w całej Skandynawii.

Każdego roku w późnym lipcu/wczesnym sierpniu w porcie ma miejsce popularny festiwal The Sail. Jest to czas, kiedy rodziny spotykają się, aby spędzić czas razem oraz popatrzeć na łodzie w porcie.

Port w Karlskronie ma szereg usług. Port zapewnia parking na dłuższe postoje oraz jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Gdynia - Przewodnik

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, co przekłada się na jego wygląd i atmosferę. Jego tętniące życiem centrum i port są odwiedzane głównie latem ze względu na swoje położenie nad morzem i długie, piaszczyste plaże. Gdynia odgrywa rolę jednego z głównych portów morskich w Polsce i przoduje w przemyśle stoczniowym. Razem z Sopotem i Gdańskiem tworzą aglomeracje zwaną Trójmiastem. Do głównych atrakcji miasta nalezą dwa muzea statki: Dar Pomorza oraz niszczyciel Błyskawica. Warto odwiedzić tu także Muzeum Oceanograficzne i Akwarium.