Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie do Ateny

Wyspy Egejskie oferuje liczne połączenia promowe do Ateny. Promy obecnie łączą 5 porty w Wyspy Egejskie z 2 porty w Ateny.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 9 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym SeaJets & Hellenic Seaways. Najkrótszy rejs trwa około 5 godziny 30 minuty (Agios Kirikos do Pireus).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Egejskie do Ateny, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.