Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie do Ateny

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Egejskie z Ateny. 2 firmy promowe kursuje na 11 Trasy do Chios do Pireus, Mytilene do Pireus, Vathi do Pireus, Psara do Pireus, Chios do Pireus, Mytilene do Pireus, Evdilos do Pireus, Fournoi do Pireus, Vathi do Pireus, Mesta (Chios) do Lavrio & Agios Efstratios do Lavrio. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Ateny zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 5 godziny 15 minuty.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.