Wyspy Egejskie

Jak zarezerwowac promy z Wyspy Egejskie do Ateny

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Wyspy Egejskie do Ateny. Promy obecnie lacza 5 porty w Wyspy Egejskie z 2 porty w Ateny.

Lacznie jest 36 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 10 Trasy, ktore sa operowane przez 2 firmy promowe wlacznie z Blue Star Ferries & Hellenic Seaways z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 5 godziny 15 minuty (Psara do Pireus).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Wyspy Egejskie a Ateny, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wyspy Egejskie:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.