Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie do Ateny

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Egejskie z Ateny. 2 firmy promowe kursuje na 11 Trasy do Evdilos do Rafina & Pireus, Chios do Pireus, Mytilene do Pireus, Evdilos do Rafina & Pireus, Fournoi do Pireus, Vathi do Pireus, Agios Efstratios do Lavrio, Agios Kirikos do Pireus, Limnos (Myrina) do Lavrio & Pireus & Psara do Pireus. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Ateny zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 6 godziny 5 minuty.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.