Cyklady

Jak zarezerwowac promy z Cyklady na Kretę

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Cyklady na Kretę. Są 5 firmy promowe o lacznej ilosci 13 Trasy laczac Milos do Heraklion & Sitia, Thira (Santoryn) do Heraklion, Sitia & Rethymnon, Milos do Heraklion & Sitia, Thira (Santoryn) do Heraklion, Sitia & Rethymnon, Anafi do Heraklion & Sitia, Thira (Santoryn) do Heraklion, Sitia & Rethymnon, Mykonos do Heraklion, Paros do Heraklion, Ios do Heraklion, Naksos do Heraklion & Thira (Santoryn) do Heraklion, Sitia & Rethymnon.

Najszybsza trasa miedzy Cyklady i Kreta jest Thira (Santoryn) do Heraklion z czasem trwania przeplyniecia okolo 1 godzina 25 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Cyklady do Kreta

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Cyklady do Kreta

o Cyklady:

Cyklady to grecki archipelag na Morzu Egejskim, położony na południowy wschód od lądu.

Cyklady mają wszystko: możesz tam przeżyć prawdziwe przygody, potraktować pobyt na wyspie jako romantyczną podróż bądź błogi wypoczynek. Wyspy to nie tylko oszałamiająco piękne krajobrazy, lecz także wspaniałe dziedzictwo kulturowe, bogata historia oraz wspaniała kuchnia.

Na Cykladach nigdy nie zabraknie Ci ciekawych miejsc do zwiedzenia. Delos to legendarne miejsce narodzin greckich bóstw Apollina i Artemidy oraz siedziba wielu stanowisk archeologicznych, podczas gdy Mykonos słynie ze wspaniałych plaż, które są doskonałym miejscem na odpoczynek po dniu pełnym przygód.

Jeśli chodzi o odkrywanie Grecji i jej wysp, podróżowanie promem to szybki i wygodny sposób. Z archipelagu możesz dostać się z łatwością na okoliczne greckie wyspy oraz ląd. Istnieje również wiele połączeń promowych między wyspami wewnątrz archipelagu.

o Kreta:

Kreta jest najwieksza i najbardziej popularna wyspa w Grecji. Polozona jest na Morzu Srodziemnomorskim, nieco na wschod od ladu.

Znana z wielu krajobrazow z pieknymi dolinami, plazami i znanymi White Mountains obok spiacych wiosek i portow, Kreta ma piekne zakatki za kazdym rogiem.

Liczne tradycje pozostaja fundamentalne dla kultury Krety, razem ze Swietami Wielkanocnymi. grajac na strunowym instrumencie "lyra" z lokalnymi tancami. Niektorzy Grecy mowia, ze Kreta powinna byc niezaleznym krajem po jej kulturze i naturze.

Jest wiele miejscowych polaczen promowych z glownego ladu i dookola archipelagu na Morzu Egejskim,docierajac do 5 portow na Krecie na polnocnym wybrzezu, takze stolicy Heraklion. Wszystkie te przejscia sa kilka razy dziennie i operowane sa przez kilku operatorow, dlatego tez masz obszerny wybor jak dostac sie na Krete.