Cyklady

Jak zarezerwować promy z Cyklady na Kretę

Cyklady oferuje liczne połączenia promowe na Kretę. Promy obecnie łączą 5 porty w Cyklady z 2 porty w Kreta.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 8 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Minoan Lines, Anek Lines, SeaJets & Golden Star Ferries. Najkrótszy rejs trwa około 1 godzina 45 minuty (Thira (Santoryn) do Heraklion).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Cyklady na Kretę, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Cyklady do Kreta

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Cyklady do Kreta

Cyklady - przewodnik:

Cyklady to grecki archipelag na Morzu Egejskim, położony na południowy wschód od lądu.

Cyklady mają wszystko: możesz tam przeżyć prawdziwe przygody, potraktować pobyt na wyspie jako romantyczną podróż bądź błogi wypoczynek. Wyspy to nie tylko oszałamiająco piękne krajobrazy, lecz także wspaniałe dziedzictwo kulturowe, bogata historia oraz wspaniała kuchnia.

Na Cykladach nigdy nie zabraknie Ci ciekawych miejsc do zwiedzenia. Delos to legendarne miejsce narodzin greckich bóstw Apollina i Artemidy oraz siedziba wielu stanowisk archeologicznych, podczas gdy Mykonos słynie ze wspaniałych plaż, które są doskonałym miejscem na odpoczynek po dniu pełnym przygód.

Jeśli chodzi o odkrywanie Grecji i jej wysp, podróżowanie promem to szybki i wygodny sposób. Z archipelagu możesz dostać się z łatwością na okoliczne greckie wyspy oraz ląd. Istnieje również wiele połączeń promowych między wyspami wewnątrz archipelagu.

Kreta - przewodnik:

Kreta jest najwieksza i najbardziej popularna wyspa w Grecji. Polozona jest na Morzu Srodziemnomorskim, nieco na wschod od ladu.

Znana z wielu krajobrazow z pieknymi dolinami, plazami i znanymi White Mountains obok spiacych wiosek i portow, Kreta ma piekne zakatki za kazdym rogiem.

Liczne tradycje pozostaja fundamentalne dla kultury Krety, razem ze Swietami Wielkanocnymi. grajac na strunowym instrumencie "lyra" z lokalnymi tancami. Niektorzy Grecy mowia, ze Kreta powinna byc niezaleznym krajem po jej kulturze i naturze.

Jest wiele miejscowych polaczen promowych z glownego ladu i dookola archipelagu na Morzu Egejskim,docierajac do 5 portow na Krecie na polnocnym wybrzezu, takze stolicy Heraklion. Wszystkie te przejscia sa kilka razy dziennie i operowane sa przez kilku operatorow, dlatego tez masz obszerny wybor jak dostac sie na Krete.