Prom Milos do Chania

Milos Chania polaczenie laczy Cyklady z Kreta. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Minoan Lines. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Milos Chania zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Milos - Chania

  • Minoan Lines
    • 3 przeprawy w tygodniu 3 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Milos - Przewodnik

Wyspa Milos znajduje się na Morzu Egejskim, w północnej części Morza Krety i części tworzących grupy wysp Cyklady, jest chyba najbardziej znany z posągu Afrodyty ( "Wenus z Milo", który jest obecnie na wystawie Galeria w Luwrze w Paryżu). Wyspa znana jest również z posągu greckiego boga Asklepiosa, teraz na wystawie w British Museum w Londynie, oraz Posejdona i archaicznego Apollo w Atenach. Skupione wokół małego portu Adamas jest kilka małych sklepów, które sprzedają pamiątki i bibeloty, ręcznie robione prezenty i biżuterię oraz lokalnie produkowane tkaniny, hafty i produkty spożywcze.

Wyspa jest połączona promem do portu w Pireusie w Atenach, do wszystkich innych wysp archipelagu Cyklad, wysp Dodekanezu i Krety, zarówno konwencjonalnymi promami i katamaranami wysokiej prędkości. W miesiącach letnich są codzienne regularne połączenia do i z wyspy. Inny port na wyspie jest w Apollonia, który łączy także wyspe z Kimolos i Glaranissia.

Chania - Przewodnik

Chania (pisane również: Hania) jest stolicą greckiej wyspy Kreta. Jest to miasto, w którym różne cywilizacje kwitły przez wieki. Wędrówki po labiryncie uliczek Starego Miasta z pięknym rezydencjami weneckimi, fontanny i wyszukane kościoły, pozwolą zwiedzającym odkryć piękno miasta. Dziś jest to drugie co do wielkości miasto na Krecie po Heraklionie.

Stare miasto jest zbudowane wokół portu weneckiego, a także obszar, w którym budynki weneckie i tureckie łączą się tworząc niepowtarzalny styl architektoniczny. Na wschodzie Palea Poli jest Splantzia (lub Plaza), plac zbudowany na miejscu dawnej dzielnicy tureckiej. Tutaj zobaczysz Aghii Anargiri kościół, który miał pozwolenie na prowadzenie działalności w okresie weneckich i tureckich okupacji. Neoria (lub Chiones) dzielnica w północno - wschodniej części miasta znajduje się na terenie dawnego portu miasta i weneckich stoczni z 14 i 16 wieku, od którego również miały swoją nazwę.

Rejs z Pireus do Chania trwa ok. 40min i odbywa się szybkim statkiem Flying Dolphin. Chania jest otoczona przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma, do których można popłynąć promem z Eginy.