COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Newcastle - Amsterdam jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Holandii.

Przewoźnicy Promowi - Newcastle - Amsterdam

  • 7 Sailings Weekly 15 hr 45 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Newcastle - Amsterdam

 • "Polecam."

  Bardzo czysto, miła obsługa. Smaczne jedzenie. Punktualność.

  'Princess Seaways' travelled on Princess Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Danuta Madalinska...."

  JEST SUPER NA PROMIE...WESOŁO,CZYSTO, I SPOKOJNIE SIE PŁYNIE

  'Princess Seaways' travelled on Princess Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia"

  bardzo dobra

  'Princess Seaways' travelled on Princess Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinnia"

  Ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni z podrozy oraz obslugi.

  'King Seaways' travelled on King Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Newcastle do Amsterdam

Newcastle Amsterdam polaczenie laczy Anglia z Holandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 15 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Newcastle Amsterdam zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Newcastle - Przewodnik

Newcastle lub Newcastle upon Tyne, to miasto położone w północno-wschodniej Anglii. Miasto leży na północnym brzegu rzeki Tyne około 14 km od Morza Północnego. Newcastle wzrósł jako ważny ośrodek handlu wełną i później stał się znany z wydobycia węgla. Historia portu sięga 16 wieku i wraz z jego stocznią był jednym z największych na świecie ośrodków przemysłu stoczniowego. Istnieje wiele ikon, które reprezentują miasto w tym Newcastle jak Brown Ale, Newcastle United Football Club i liczne mosty w tym Tyne Bridge. Po obu stronach rzeki Tyne jest metro, który łączy miasto z różnymi zabytkami i piaszczystymi plażami w Whitley Bay i Tynemouth. Należy pamiętać, że tutejsze plaże są bez porównania do jakości plaż położonych dalej na wybrzeżu Northumberland, czyli warto udać się trochę dalej na północ!

Port w Newcastle znajduje się 16 kilometrów na wschód od centrum na północnym brzegu rzeki Tyne w North Shields. Z nowoczesnego terminalu codziennie kursują promy do Holandii do portu Amsterdam/ Ijmuiden.


Amsterdam - Przewodnik

Amsterdam jest stolicą holenderskiej kultury. Położony nad rzeką Amstel, IJ i licznymi kanałami (160) – trzy największe w kształcie półksiężyców usytuowane niemalże równolegle do siebie to – Herengracht (położony najbardziej centralnie), Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy.

Amsterdam położony jest częściowo poniżej poziomu morza, jest największym miastem Holandii, dużym ośrodkiem przemysłowym, drugim po Rotterdamie – portem handlowym Holandii (dostępny dla statków oceanicznych), połączony kanałami z Morzem Północnym i Renem. Ważny ośrodek naukowy (2 uniwersytety, Królewski Instytut Tropikalny) i kulturalny; jest też ważnym ośrodkiem turystycznym z licznymi muzeami (m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis, Muzeum Tropiku); zabytkami i bogatymi ogrodami botanicznymi. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku (złoty wiek w historii Holandii).

Nazwa miasta oznacza 'tamę na rzece Amstel'.