Prom Almeria do Ghazaouet

Almeria Ghazaouet polaczenie laczy Hiszpania z Algieria. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Trasmediterranea. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny 1 minuta.

Dlugosc przeplyniecia Almeria Ghazaouet zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Almeria - Ghazaouet

  • Trasmediterranea
    • 3 przeprawy w tygodniu 9 godz 1 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Almeria Ghazaouet

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Almeria Ghazaouet to samochod + 2 pasażerów.

Almeria - Przewodnik

Almería to miasto w Andaluzji, w Hiszpanii, znajduje sie w poludniowo-wschodniej czesci kraju, nad Morzem Srodziemnym i jest stolica prowincji o tej samej nazwie. Atrakcje w miescie to Alcazaba, ktora jesta sredniowieczna twierdza, ktora zostala zbudowana w 10 wieku, a nastepnie w 1522 zniszczona przez trzesienie ziemi. Twierdza zawiera potrojna warstwe murow, wspanialy utrzymanie i duze ogrody. Istnieje takze katedra, ktora ma wyglad podobny do fortecy dzieki wieza, blankami i chronionymi sciezkami, ktore zostaly stworzone, aby bronic go od piratow srodziemnomorskich. Pierwotnie wyznaczony jako meczet, pozniej przeksztalcony w kosciol chrzescijanski, zanim zostal zniszczony w 1522 roku przez trzesienie ziemi. W 16 wieku zostal przebudowany w stylu renesansowym, przy jednoczesnym zachowaniu niektorych jego funkcji obronnych.

Port w Almerii ma polaczenia do Melilla, Algierii i Maroka, a takze rejsy turystyczne w regionie Morza Srodziemnego. Posiada rowniez marina z miejscami do cumowania dla lodzi rekreacyjnych. Obecnie port jest rozbudowywany o nowe doki i przeksztalcony w port kontenerowy do podjecia wysylek na szeroka skale miedzynarodowa, a tym samym zwiekszyc ruch towarowy. Zazwyczaj laczy sie z nastepujacymi miejscowosciami: Acciona: Ghazaouet (Algieria), Oran (Algieria), Nador (Maroko) i Melilla.

Ghazaouet - Przewodnik

Ghazaouet jest głównym portem Algierii i znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy marokańskiej i jest doskonałą bazą wypadową do odwiedzenia Tlemcen, który oddalony jest o około 70 km, czy przedsięwzięcie zmierzającej do Maroka. Ghazaouet jest bardzo port rybacki z długa historia sięga starożytnej rzymskiej okupacji, poprzez francuskiej kolonizacji. Pod panowaniem francuskim, port był znany jako Nemours, od francuskiego arystokraty, który reguluje tam, i miał reputację jakości anchois i sardynek w puszkach w swojej fabryce. Ghazaouet oferuje wiele kawiarni i restauracji, gdzie goście mogą korzystać z lokalnych owoców morza i ryb. Najlepsze plaże Ghazaouet znajdują się na obrzeżach portu jak Marsa ben M'hidi z 2 km odcinku drobnego piasku.

Promy działać od Ghazaouet do Almeria w Hiszpanii.Przejście zajmuje około 8 godzin.