Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3311 trasach i z 673 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Azores

Azory to autonomiczny region Portugalii, składający się z dziewięciu wysp wulkanicznych na Północnym Atlantyku. Wyspy można podzielić na trzy regiony: grupa wschodnia to Santa Maria i Sao Miguel, centralna to Terceira, Graciosa, Sao Jorge, Pico i Faial, a na zachodnią grupę składa się Corvo i Flores.

Co można zobaczyć i robić na Wyspach Azorskich?

Azory oferują przepiękne krajobrazy z szafirowo-błękitnymi jeziorami w starych kraterach, rozległymi polami i urokliwymi kapliczkami. Wspaniała przyroda zachęca do aktywności jak obserwacja wielorybów, piesze wędrówki, jazda na rowerze, nurkowanie, surfing, bądź relaks w naturalnych gorących źródłach.

Największa wyspa, Sao Miguel zapewnia wiele atrakcji. Możesz wędrować po brukowanych uliczkach, spróbować gulaszu ze świeżej ośmiornicy w lokalnej restauracji bądź po prostu podziwiać wspaniałe kraterowe jeziora. W stolicy wyspy, Ponta Delgada, znajdziesz interesujące, stare budynki rozsiane po całym mieście, a wśród nich Muzeum Historii Naturalnej „Machado”.

Najlepiej odwiedzić Ponta Delgada podczas piątej niedzieli po Wielkanocy, kiedy to odbywa się "Festiwal Pana Świętego Chrystusa Cudów". Ulice są ozdobione kwiatami, podczas gdy procesja niesie obraz Chrystusa przez miasto.

Wyspa Pico jest słabo zaludniona, ale idealnie nadaje się do zwiedzania. Koniecznie wybierz się do Gruta das Torres - najdłuższy wyrzeźbiony przez lawę tunel w Europie. Możesz również wybrać się na szczyt uśpionego wulkanu Pico, 2351 m.

Jak poruszać się po Azorach?

MIędzy wyspami kursują promy. Na wyspach można przemieszczać się autobusm, wypożyczonym samochodem, rowerem lub łódką

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Azory?

Wyspy Azorskie łączą przeprawy promowe i są one obsługiwane przez Atlanticoline. Nie ma bezpośrednich rejsów z Portugalii na Azory.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Wyspy Azorskie z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Azory. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Atlanticoline
    • Uzyskaj cenę

Wyspy Azores - Trasy i Porty