Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2652 trasach i z 690 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Azores

Azory to region autonomiczny Portugalii, składający się z dziewięciu wysp wulkanicznych na Północnym Atlantyku.

Wyspy można podzielić na trzy regiony: grupa wschodnia to Santa Maria i Sao Miguel, centralna to Terceira, Graciosa, Sao Jorge, Pico i Faial, a na zachodnią grupę składa się Corvo i Flores.

Krajobraz wyspy to przede wszystkim piękne, szafirowo-błękitne jeziora, rozległe pola i urokliwe kapliczki.

Na Azorach znajdzie się coś dla każdego. Możesz spędzić popołudnie obserwując wieloryby, jeżdżąc na rowerze bądź relaksując się w naturalnych gorących źródłach.

Największa wyspa, Sao Miguel, oferuje wszystko to, co sprawia, że archipelag jest tak atrakcyjny dla turystów. Możesz wędrować po brukowanych uliczkach, spróbować gulaszu ze świeżej ośmiornicy w lokalnej restauracji bądź po prostu podziwiać wspaniałe kraterowe jeziora. W stolicy wyspy, Ponta Delgada, znajdziesz interesujące, stare budynki rozsiane po całym mieście a wśród nich Muzeum Historii Naturalnej „Machado”.

Najlepiej odwiedzić Ponta Delgada podczas piątej niedzieli po Wielkanocy kiedy to odbywa się "Festiwal Pana Świętego Chrystusa Cudów". Ulice są ozdobione kwiatami, podczas gdy procesja niesie obraz Chrystusa przez miasto.

Pico jest słabo zaludniona, ale idealnie nadaje się do zwiedzania. Koniecznie odwiedź Gruta das Torres z najdłuższym wyrzeźbionym przez lawę tunelem w Europie. Możesz również wybrać się w górę uśpionego wulkanu Pico, którego wysokość to 2351 m.

Wszystkie dziewięć wysp należących do archipelagu Azorów oferuje połączenia promowe. Jednak wyspy są położone od siebie w mniejszej bądź większej odległościi, tak więc średni czas przejazdu między nimi jest różny.

Trasy te obsługiwane są przez Atlanticoline, który oferuje kilka rejsów tygodniowo.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Atlanticoline
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Wyspy Azores