Prom Roscoff do Cork

Roscoff Cork polaczenie laczy Francja z Irlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 11 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Roscoff Cork zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Roscoff - Cork

  • Brittany Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 11 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Roscoff Cork

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Roscoff Cork to samochod + 2 pasażerów.

Roscoff - Przewodnik

Roscoff to miasto i port morski położony w regionie Bretania północno zachodniej Francji i jest idyllicznm wprowadzeniem do rustykalnych uroków Bretanii. Miasto znane jest z pięknych kamienic i zostało oznaczone jako "Petite Cite de caractère Bretanii" (małe miasto z charakterem). Roscoff oferuje atrakcyjne 16 wieczne granitowe budynki Nestlé naprzeciwko wybrzeża, ulice wypełnione fantastycznymi restauracji, serwujące wspaniałe jedzenie i urocze małe galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Miasto specjalizuje się w daniach z owoców morza i tradycyjnych naleśnikow bretońskich, które można sprobować w jednej z wielu bocznych ulic. Alternatywnie, skosztować słynnej Brittany thalassoterapii - odmładzające, lecznicze i relaksacyjne zabiegi z wykorzystaniem produktów z wodą morską.

Port działa od 1973, choć pasażerowie nie znajda bogatego wyposazenia w terminalu. Czas polaczenia do Rosslare trwa około 17 godzin i 13 godzin do Cork. W pobliżu znajduje sie Ile-de-Batz, zwany Enez Vaz w Breton, mała wyspa, która może być odwiedzona z portu.

Cork - Przewodnik

Cork to miasto położone w południowo-zachodniej Irlandii, w prowincji Munster. Jest to drugie co do wielkości miasto w Irlandii, a trzecie pod względem zaludnienia na wyspie. Miasto leży nad brzegiem rzeki Lee, która dzieli się na dwa kanały, na zachodnim krańcu miasta. Samo miasto, znajduje się na wyspie utworzonej w części rzeki Lee.

Cork posiada cechy architektonicznie znanych budynków pochodzące ze sredniowiecznych do nowoczesnych okresow, choc jedynym zauważalnym budynkiem pozostałym z epoki średniowiecznej jest Red Abbey. Miasto ma też dwie katedry. Katedra Najświętszej Marii Panny, często określana jako katedra Północna, jest katolicka katedra w mieście i została zapoczątkowana w 1808 roku z charakterystyczną wieżą, ktora została dodana w 1860 roku. Katedra Sw Fin Barre i prawdopodobnie bardziej znana, i jest zbudowana na fundamentach wcześniejszej katedry. Prace rozpoczęły się w 1862 roku i zakończył się w 1879 roku pod kierunkiem architekta Williama Burges.