Cherbourg do Dublin Prom

Cherbourg Dublin polaczenie laczy Francja z Irlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Irish Ferries. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Cherbourg Dublin zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Cherbourg do Dublin Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Irlandii.

Cherbourg - Dublin Armatorzy Promowi

  • Irish Ferries
    • 4 przeprawy w tygodniu 18 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Cherbourg Dublin

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cherbourg Dublin to samochod + 2 pasazerów.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg jest miastem polozonym na polwyspie Cotentin w polnocno-zachodniej Francji. Miasto ma dluga historie, zostalo opanowane przez Wikingow w 9 wieku, ktorzy jako pierwsi przeksztalcili go w port. W epoce napoleonskiej, port zostal wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczeto w 1784 roku i nie zostaly zakonczone do 1850 roku, dlugo po klesce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystycznye w miescie to Cite de la Mer ("Miasto z morza"), ktore jest muzeum poswiecone historii morskiej. Muzeum miesci sie w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostal otwarty w 2002 roku. Turysci moga takze wybrac sie na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, ktory jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdujacym sie w Parc de la Fauconniere. Ogrod zostal zalozony w roku 1870 i zawiera okolo 3.400 okazow, z ktorych wiele pochodzi z polkuli poludniowej.

Port Cherbourg, ktory lezy na wybrzezu kanalu La Manche, zapewnia regularne przewozy pasazerskie i towarowe polaczenia promowe do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii i Rosslare w Irlandii.

Dublin Przewodnik

Dublin jest stolicą Irlandii i leży w prowincji Leinster na północno-wschodnim wybrzeżu, u ujścia rzeki Liffey. Stolica Irlandii przyciąga miliony turystów każdego roku, aby doświadczyć wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Historia miasta sięga czasów Wikingów i jeden z najbardziej popularnych atrakcji w mieście jest Zamek w Dublinie, który po raz pierwszy zostal założony w 1204, tuż po inwazji Normanów. Inne popularne miejsca w mieście to Spire of Dublin, lub oficjalnie zatytułowany "Pomnik Światła". To jest stożkowa iglica na 121,2 metrów wykonany ze stali nierdzewnej i znajduje się na O'Connell Street. Inne popularne atrakcje i zabytki to Mansion House, pomnik Anna Livia, pomnik Molly Malone, Katedra Christ Church, Katedra św Patryka, Świętego Franciszka Ksawerego na Upper Gardiner Street w pobliżu Mountjoy Square, The Custom House i Storehouse. Poolbeg wieże są również ikona Dublina i są widoczne z wielu miejsc w całym mieście.

Nowoczesny Dublin Port znajduje się po obu stronach rzeki Liffey. W północnej stronie rzeki, główna część portu leży na końcu muru i North East muru, od Alexandra Quay. Elementem portu na południowej stronie rzeki jest znacznie mniejszy i leży na początku półwyspu gołębnika. Usługi promowe działające z portu odplywaja do Holyhead w Walii, Liverpool w Anglii i Douglas na Wyspie Man.