Prom Cherbourg do Rosslare

Trasa promowa Cherbourg Rosslare łączy Francja z Irlandia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Cherbourg - Rosslare

 • Brittany Ferries
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 15 godz 29 min
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • 3 przeprawy w tygodniu 17 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Cherbourg Rosslare

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cherbourg Rosslare to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Cherbourg - Rosslare

 • "Polecam"

  bardzo polecamy ogólnie przyjemnie

  Opinia anonimowa płynął na trasie Cherbourg Rosslare z Irish Ferries na statku Oscar Wilde

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "ROSSLARE-CHERBOURG"

  Ogólnie polecam prom wszystkim nielotom. Troszeczkę buja, jednak 2 aviomariny załatwiają sprawę. Jeżeli komuś zależy na cięciu kosztów sugeruje zakup jak najtańszej opcji i spanie w restauracji na sofach, są bardzo wygodne :) i bardzo dużo ludzi tak robi. Trochę drogie jedzenie w bufecie, jednak Polakom jadącym na urlop do strefy Euro wszystko wydaje się drogie :)Ogólnie polecam czysto, miło i bezpiecznie.

  Michał płynął na trasie Cherbourg Rosslare z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Zarezerwowane siedzenia"

  Zarezerwowane siedzenia (ktore, nie sa numerowane, kto pierwszy ten lepszy!) byly stare, nieywgodne, nie odpowiednie do spania! Prysznic jest w toalecie, do ktorych mozna sie dostac korytarzem obok kasy kina! Telewizora ani jednego nie widzialam. Jedzenie i picie drogie. Ogolnie, zaloga mia a statek czysty, ale brak telewizora badz jakiej kolwiek rozrywki, siedzenia okropne, wifi tylko w niektorych czesciach statku, a wszystko bardzo drogie.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Cherbourg Rosslare z Irish Ferries na statku Oscar Wilde

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dzieki za dobra podroz"

  Milo I wygodnie napokladzie, pracownicy przyjazni, ogolnie dobry serwis.

  Bernard płynął na trasie Cherbourg Rosslare z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Cherbourg - Przewodnik

Cherbourg leży na Półwyspie Cotentin w północno-zachodniej Francji. Miasto ma długą historię, zostało opanowane przez Wikingów w 9 wieku, którzy jako pierwsi przekształcili go w port. W epoce napoleońskiej, port został wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczęto w 1784 roku i nie zostały zakończone do 1850 roku, długo po klęsce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystyczne w mieście to Cite de la Mer ("Miasto z morza") - muzeum poświęcone historii morskiej. Muzeum mieści się w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostało otwarte w 2002 roku. Turyści mogą także wybrać się na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, który jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdującym się w Parc de la Fauconniere. Ogród został założony w roku 1870 i posiada około 3.400 okazów, z których wiele pochodzi z półkuli południowej.

Port Cherbourg, który leży na wybrzeżu Kanału La Manche, zapewnia regularne połączenia promowe dla pasażerów i cargo do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii oraz Rosslare w Irlandii.

Rosslare - Przewodnik

Miasto Rosslare znajduje się w hrabstwie Wexford w Irlandii i jest popularnym ośrodkiem turystycznym od co najmniej 100 lat. Pełna nazwa miasta jest Rosslare i służy do odróżnienia go od najbliższej Rosslare Harbour. Miasto szczyci się mianem najbardziej słonecznego miejsca w Irlandii. Warto wybrać się tutaj na spacer po długiej piaszczystej plaży lub skorzystać z licznych pól golfowych.

Lokalny portu ma wiele udogodnień, w tym restaurację i poczekalnię, bar, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnię samochodów i kantor wymiany walut. Port Rosslare oferuje połączenia promowe do Pembroke (4 godziny) i Fishguard we Walii (3 godziny i 30 minut) oraz do Cherbourg i Roscoff we Francji.