Porownaj promy z Wyspy Eolskie do Włochy
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Wyspy Eolskie - przewodnik

Wyspy Liparyjskie, znane lokalnie jako „Isole Eolie”, to grupa wysp i wysepek na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii, u wybrzeży Włoch.

Swoją nazwę zawdzięczają Aelousowi, tak bowiem nazywali boga wiatru greccy osadnicy. W skład Wysp Liparyjskich wchodzą: Lipari, Vulcano, Stromboli, Salina, Panarea, Filicudi, Alicudi i Basiluzzo.

Główna wyspa - Lipari- znajduje się mniej więcej w środku całej grupy. Znajdziesz tam liczne hotele, a oprócz tego sama w sobie jest dobrym miejscem wypadowym na inne wyspy.

Brak połączeń lotniczych sprawia, że jedynym sposobem dostania się na wyspy z Sycyli i Włoch, bądź podróżowania między wyspami jest prom. Istnieje jednak wiele połaczeń i są one obsługiwane przez jedne z najbardziej popularnych firm promowych regionu.

Wyspy Liparyjskie, tak jak inne włoskie wyspy, stają się coraz bardziej popularne wśród turystów i w sezonie letnim liczba ludności znacznie się powiększa.

Włochy - przewodnik

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Promy z Wyspy Eolskie do Włochy

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.