Aeolian Islands

Porownaj promy z Wyspy Eolskie do Włochy

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Eolskie z Włochy. 5 firmy promowe kursuje na 81 ferry routes do Lipari do Neapol, Salina, Stromboli, Panarea, Ginostra (Stromboli), Rinella, Vulcano, Alicudi, Reggio di Calabria, Filicudi, Vibo Valentia i Sapri, Panarea do Neapol, Salina, Stromboli, Vulcano, Lipari, Ginostra (Stromboli), Rinella, Vibo Valentia, Filicudi i Sapri, Salina do Neapol, Vulcano, Panarea, Stromboli, Lipari, Ginostra (Stromboli), Rinella, Alicudi, Filicudi, Vibo Valentia, Reggio di Calabria i Sapri, Stromboli do Neapol, Panarea, Salina, Vulcano, Lipari, Ginostra (Stromboli), Rinella, Vibo Valentia i Filicudi, Vulcano do Neapol, Lipari, Stromboli, Panarea, Salina, Ginostra (Stromboli), Rinella, Alicudi, Filicudi, Vibo Valentia i Reggio di Calabria, Ginostra (Stromboli) do Lipari, Panarea, Salina, Stromboli, Vulcano, Neapol, Rinella i Filicudi, Rinella do Lipari, Salina, Vulcano, Alicudi, Panarea, Stromboli, Filicudi, Neapol i Ginostra (Stromboli), Alicudi do Filicudi, Lipari, Rinella, Salina i Vulcano i Filicudi do Alicudi, Lipari, Rinella, Salina i Vulcano. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Włochy zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 0 godzina 10 minuta.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Eolskie do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Eolskie do Włochy

Wyspy Eolskie - przewodnik:

Wyspy Liparyjskie, znane lokalnie jako „Isole Eolie”, to grupa wysp i wysepek na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii, u wybrzeży Włoch.

Swoją nazwę zawdzięczają Aelousowi, tak bowiem nazywali boga wiatru greccy osadnicy. W skład Wysp Liparyjskich wchodzą: Lipari, Vulcano, Stromboli, Salina, Panarea, Filicudi, Alicudi i Basiluzzo.

Główna wyspa - Lipari- znajduje się mniej więcej w środku całej grupy. Znajdziesz tam liczne hotele, a oprócz tego sama w sobie jest dobrym miejscem wypadowym na inne wyspy.

Brak połączeń lotniczych sprawia, że jedynym sposobem dostania się na wyspy z Sycyli i Włoch, bądź podróżowania między wyspami jest prom. Istnieje jednak wiele połaczeń i są one obsługiwane przez jedne z najbardziej popularnych firm promowych regionu.

Wyspy Liparyjskie, tak jak inne włoskie wyspy, stają się coraz bardziej popularne wśród turystów i w sezonie letnim liczba ludności znacznie się powiększa.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.