Prom Portsmouth do Le Havre

Portsmouth Le Havre polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 8 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Portsmouth Le Havre zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Portsmouth - Le Havre

Średnia cena promu Portsmouth Le Havre

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Portsmouth Le Havre to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Portsmouth - Le Havre

 • "zadowalajaca obsluga"

  Okolo pol godzinne opoznienie, ale nadrobili podczas rejsu. Kabiny czyste I wygodne. Katering ograniczony, ale OK jesli chcesz tylko zwykle sniadanie. Do przyjecia, za swoja cene.

  Andrew płynął na trasie Portsmouth Le Havre z DFDS Seaways na statku Norman Voyager

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Le Mans"

  Hej! Jestem motocyklista I bylem bardzo zadowolony z obslugi LD Lines z Porstmouth do Le Havre. Nie jest to najwiekszy statek jaki w zyciu zobaczysz ale spelnia warunki podrozy I nie jest bardzo drogi. Czy skorzytsam ponownie? TAK, zaloga byla mila z usmiechem na twarzy, co jest teraz rzadkoscia. Dobra robota LD Lines

  Paul płynął na trasie Portsmouth Le Havre z DFDS Seaways na statku Norman Voyager

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dobra jakosc ale limitowane udogodnienia"

  Serwis oraz jakos od Direct Ferries byl wspanialy. Prom sam w sobie spelnil swoja role, ale nie byl imponujacy. Zaloga byla mila, ale katering nie za bardzo. Minues byl maly wybor sklepow.

  Philip płynął na trasie Portsmouth Le Havre z DFDS Seaways na statku Norman Voyager

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Portsmouth/Le Havre"

  Polaczenie bylo najlepsze w zyciu! Niestety sklep na pokladzie byl bardzo malo, z kiepskim asortymentem. Ogolnie zaloga byla mila, udogodnienia bardzo dobre, skorzystam ponownie.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Portsmouth Le Havre z DFDS Seaways na statku Norman Voyager

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Portsmouth - Przewodnik

Portsmouth to miasto i port położone w hrabstwie Hampshire na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth jest mniej więcej 100 km na południowy zachód od Londynu i 30 km na wschód od Southampton. Portsmouth ma długą i znakomitą przeszłość morskiego. Jest domem dla najstarszych na świecie suchym doku nadal w użyciu i do domu znanych statków, takich jak HMS Warrior, Mary Rose i HMS Victory, okręt flagowy Lorda Nelsona. Miasto jest także domem dla bazy morskiej i jest domem dla Royal Marine Komandosów.

Portsmouth jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów promowych w Wielkiej Brytanii, łącząca pasażerów z 9 różnych miejsc. Istnieją trzy terminale w porcie. Continental Ferry Port jest drugim najbardziej ruchliwym w Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie na północ od bazy morskiej. Na południe od Naval Base znajdziesz Wight terminalu promowy. Terminal promowy kontynentalny ma promy do Le Havre we Francji i Bilbao w Hiszpanii. Istnieją również codziennie przejścia do Cherbourg, Caen i St Malo we Francji, St Helier na Jersey, St Peter Port na wyspie Guernsey i Ryde na wyspie Wight.

Le Havre - Przewodnik

Francuskie miasto i port Le Havre de Grace została założona w 1517 roku przez króla Francji Franciszka I po zamulania-up z portów ujścia Sekwany, Honfleur i Harfleur. W 1820 i 1852 roku miasto zostało powiększone, pierwsze dzięki odsunięciu od murów obronnych, a później do ich rozbiórki.Port wojenny w 17 wieku, sukces handlowy z Wysp w 18 wieku i emigracji do Ameryki w 19 wieku przyczyniły się do wysokiego demografii i szybkiego rozwój miasta.Industrializacji, który rozpoczął się w 1920 roku dokonał Le Havre ważne miasto w Normandii dzięki jego świecie kawy i bawełny handlu. W lipcu 2005 roku, na liście UNESCO Le Havre za miasto, odbudowane przez Auguste Perret, jako światowego dziedzictwa UNESCO. Perret był głównym architektem 20. wieku, "beton poeta" i innowatorem. Perret ściągnął wyczyn biorąc klasyczną tradycję i łącząc go z nowoczesnością na nowo niepowtarzalny centrum, którego architektura jest jasne, przestronne, harmonijny i zdecydowanie innowacyjne.

Le Havre jest port głębinowych, które mogą być dostępne 24/7 niezakłócony przez przypływy i wita statków różnej wielkości. Usługi promowe działające od portu odplywaja do Portsmouth na południowym wybrzeżu Anglii.