Portsmouth
Le Havre
Promy do Francja
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Portsmouth Le Havre

Portsmouth Le Havre polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 6 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Portsmouth Le Havre zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Portsmouth do Le Havre?

Czas przeprawy promowej z Portsmouth do Le Havre wynosi około 6h. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Portsmouth do Le Havre i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Portsmouth do Le Havre?

Cena promu z Portsmouth do Le Havre może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Portsmouth do Le Havre wynosi 394 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Portsmouth a Le Havre?

Jest 1 operator promowy dla Portsmouth do Le Havre i jest to
  • Brittany Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Portsmouth do Le Havre?

Zarezerwuj promy z Portsmouth do Le Havre poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Portsmouth do Le Havre?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Portsmouth do Le Havre z
  • Brittany Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Portsmouth do Le Havre?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Portsmouth do Le Havre z
  • Brittany Ferries

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Portsmouth do Le Havre?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Brittany Ferries

Jak daleko jest Le Havre od Portsmouth?

Odległość pomiędzy Portsmouth a Le Havre wynosi około 107 mil morskich.

Portsmouth - Przewodnik

Portsmouth to miasto i port położone w hrabstwie Hampshire na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth jest mniej więcej 100 km na południowy zachód od Londynu i 30 km na wschód od Southampton. Portsmouth ma długą i znakomitą przeszłość morskiego. Jest domem dla najstarszych na świecie suchym doku nadal w użyciu i do domu znanych statków, takich jak HMS Warrior, Mary Rose i HMS Victory, okręt flagowy Lorda Nelsona. Miasto jest także domem dla bazy morskiej i jest domem dla Royal Marine Komandosów.

Portsmouth jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów promowych w Wielkiej Brytanii, łącząca pasażerów z 9 różnych miejsc. Istnieją trzy terminale w porcie. Continental Ferry Port jest drugim najbardziej ruchliwym w Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie na północ od bazy morskiej. Na południe od Naval Base znajdziesz Wight terminalu promowy. Terminal promowy kontynentalny ma promy do Le Havre we Francji i Bilbao w Hiszpanii. Istnieją również codziennie przejścia do Cherbourg, Caen i St Malo we Francji, St Helier na Jersey, St Peter Port na wyspie Guernsey i Ryde na wyspie Wight.


Le Havre - Przewodnik

Francuskie miasto i port Le Havre de Grace została założona w 1517 roku przez króla Francji Franciszka I po zamulania-up z portów ujścia Sekwany, Honfleur i Harfleur. W 1820 i 1852 roku miasto zostało powiększone, pierwsze dzięki odsunięciu od murów obronnych, a później do ich rozbiórki.Port wojenny w 17 wieku, sukces handlowy z Wysp w 18 wieku i emigracji do Ameryki w 19 wieku przyczyniły się do wysokiego demografii i szybkiego rozwój miasta.Industrializacji, który rozpoczął się w 1920 roku dokonał Le Havre ważne miasto w Normandii dzięki jego świecie kawy i bawełny handlu. W lipcu 2005 roku, na liście UNESCO Le Havre za miasto, odbudowane przez Auguste Perret, jako światowego dziedzictwa UNESCO. Perret był głównym architektem 20. wieku, "beton poeta" i innowatorem. Perret ściągnął wyczyn biorąc klasyczną tradycję i łącząc go z nowoczesnością na nowo niepowtarzalny centrum, którego architektura jest jasne, przestronne, harmonijny i zdecydowanie innowacyjne.

Le Havre jest port głębinowych, które mogą być dostępne 24/7 niezakłócony przez przypływy i wita statków różnej wielkości. Usługi promowe działające od portu odplywaja do Portsmouth na południowym wybrzeżu Anglii.


Portsmouth do Le Havre Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 15/07/2024 a 21.07.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Brittany Ferries 11:30 17:30 6 godziny wt., śr., czw., pt.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.