Prom Portsmouth do Caen

Portsmouth Caen polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Portsmouth Caen zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Portsmouth - Caen

Średnia cena promu Portsmouth Caen

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Portsmouth Caen to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Portsmouth - Caen

 • "Bardzo plynne przyplyniecie"

  Przyplyniecie bylo bardzo plynne bez zadnych kolysan. Rokladane fotele byly wygodne, mimo tego wiele ludzi wolalo spac na podlodze. Niestety niektorzy glosni paazerowie utrudniali odpoczynek I sen. Mozliwosc przemieszczania sie z fotelem byla by wspaniala.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Portsmouth Caen z Brittany Ferries na statku Normandie

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przeplyniecie "

  Swietna podroz, bardzo przyjemna, za dobra cene. Bardzo latwo mozna sie dostac do portu I dowiedziec z ktorego terminalu odplywa.

  George płynął na trasie Portsmouth Caen z Brittany Ferries na statku Mont St Michel

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Niesamowite"

  Prom, udogodnienia, zaloga - wszystko bardzo dobre.

  Raimundo płynął na trasie Portsmouth Caen z Brittany Ferries na statku Normandie

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Brittany Ferries "

  Podrozowalem z Porstmouth do Caen z Brittany Ferries I jak zawsze bylo to bardzo spokojne I relaksujace przezycie. Udalo mi sie zarezerwowac przez Direct Ferries I zaoszczedzic £100 na cenie. Zawsze bede rezerwowal kabine, doplywasz o wiele bardziej zrelaksowany i wypoczety i gotowy do dalszej drogi.

  Alan płynął na trasie Portsmouth Caen z Brittany Ferries na statku Normandie Express

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Portsmouth - Przewodnik

Portsmouth to miasto i port położone w hrabstwie Hampshire na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth jest mniej więcej 100 km na południowy zachód od Londynu i 30 km na wschód od Southampton. Portsmouth ma długą i znakomitą przeszłość morskiego. Jest domem dla najstarszych na świecie suchym doku nadal w użyciu i do domu znanych statków, takich jak HMS Warrior, Mary Rose i HMS Victory, okręt flagowy Lorda Nelsona. Miasto jest także domem dla bazy morskiej i jest domem dla Royal Marine Komandosów.

Portsmouth jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów promowych w Wielkiej Brytanii, łącząca pasażerów z 9 różnych miejsc. Istnieją trzy terminale w porcie. Continental Ferry Port jest drugim najbardziej ruchliwym w Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie na północ od bazy morskiej. Na południe od Naval Base znajdziesz Wight terminalu promowy. Terminal promowy kontynentalny ma promy do Le Havre we Francji i Bilbao w Hiszpanii. Istnieją również codziennie przejścia do Cherbourg, Caen i St Malo we Francji, St Helier na Jersey, St Peter Port na wyspie Guernsey i Ryde na wyspie Wight.

Caen - Przewodnik

Francuskie miasto Caen w Normandii, jest jednym z najstarszych miast uniwersyteckich w kraju. Tętni życiem, jest żywe i atrakcyjne i leży nad rzeką Orne. Pełne sztuki i modnych butikow, ktore sprzedaja znakomite wina i świeże produkty, Caen zapewnia udane zakupy dla kazdego. Bogate smaki Normandii moga byc doświadczone nie tylko w mlecznych barach i owoców morza serwowanych w doskonałych restauracjach, ale również w cukierniach bocznych uliczek. W szczególności, ma wiele doskonałych restauracji w dzielnicy Vaugueux.

Caen jest fantastycznym punktem wypadowym do zwiedzania miejsc desantu w Normandii z wycieczka na plaży i emocjonalne Caen Memorial Museum, jest znany jako jeden z najlepszych muzeów II Wojny Swiatowej we Francji. Muzeum skupia sie na temat pojednania, które prowadzi użytkownika przez wiele współczesnych wojen i aktów wojny, ale jest szczególnie skoncentrowane na IIWS.

Prom operuje miedzy w Portsmouth w Anglii i Caen/Ouistreham. Terminal promowy jest około 15 km od Caen z busem dostępnym dla pasażerów pieszych.