Poole do Cherbourg Prom

Poole Cherbourg polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Poole Cherbourg zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Poole do Cherbourg Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Poole - Cherbourg Armatorzy Promowi

  • Brittany Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Poole Cherbourg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Poole Cherbourg to samochod + 2 pasazerów.

Poole Przewodnik

Poole to nadmorski kurort i miasto portowe położone na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie Dorset. Poole jest około 33 km na wschód od Dorchester i 180 km na południowy zachód od Londynu. Miasto leży nad brzegiem kanału La Manche i na północnych i wschodnich brzegów Poole Harbour. Poole Harbour jest ruchliwym portem handlowym z wieloma różnymi rodzajami statków. Port jest również jednym z największych naturalnych portów z dużo iloscia dzikich zwierząt. Istnieje również prom pontonowy, co pozwala na łatwy dostęp do Purbecks.

Udogodnienia w terminal to m.in. kawiarnia z posiłkami i napojami, kantor i centrum przechowalnia bagażu. Usługami cross-kanałowe działają do Cherbourga we Francji, z czasem przejazdu około 4 godz. Od maja do września jest również szybki prom. Istnieje również serwis do St Malo we Francji, z czasem przejazdu około 4 godzin, 30 minut, które działa od maja do września, a dwa razy dziennie usługami do St Peter Port w Guernsey, i St Helier na Jersey w 3 godziny, które działają od kwietnia do października.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg, na północnym krańcu półwyspu Cotentin w departamencie Manche w Normandii we Francji, jest znany jako miasta portowe i punkt przyjazdu promów z poprzecznego kanału z Wielkiej Brytanii. Wizyta w Cherbourg powinna rozpocząć sie z jednym z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w mieście, Muzeum T. Henry (1776-1836). Muzeum zostało założone w 1831 roku przez darowizny ponad 160 malarstw Henryka, komisarza Królewskiego Muzeum, a dziś ma kolekcję malarstwa francuskiego, artystów włoskich i holenderskich od średniowiecza do współczesności. Wśród tych dzieł sztuki w muzeum są "Ascent na Kalwarię" przez Murrillo (1618-1682), kontrowersyjne "Chrystus umarł" obecnie przypisane Filippino Lippi (1457-1504), "Nawrócenie św Augustyna" przez Beato Angelico (1395 ok-1455), a następnie bardzo imponujący zbiór prac JF Millet (1814/75). Inną atrakcją warta odwiedzenia jest Opactwo du Voeu, która została poświęcona Dziewicy i założona w 1145 przez Matilda (1080-1118), żone Henryka I (1068-1135). Kościół został konsekrowany w 1181, za panowania Henryka II (1133-1189) i Eleonory z Akwitanii (1122-1204), którzy byli obecni na ceremonii. Niestety, w ciągu wieków został poważnie uszkodzony.

Promy do Poole, Portsmouth i Rosslare działaja z miejskiego portu.