Portsmouth do Cherbourg Prom

Portsmouth Cherbourg polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Portsmouth Cherbourg zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Portsmouth do Cherbourg Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Portsmouth - Cherbourg Armatorzy Promowi

  • Brittany Ferries
    • 9 przeprawy w tygodniu 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Portsmouth Cherbourg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Portsmouth Cherbourg to samochod + 2 pasazerów.

Portsmouth Przewodnik

Portsmouth to miasto i port położone w hrabstwie Hampshire na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth jest mniej więcej 100 km na południowy zachód od Londynu i 30 km na wschód od Southampton. Portsmouth ma długą i znakomitą przeszłość morskiego. Jest domem dla najstarszych na świecie suchym doku nadal w użyciu i do domu znanych statków, takich jak HMS Warrior, Mary Rose i HMS Victory, okręt flagowy Lorda Nelsona. Miasto jest także domem dla bazy morskiej i jest domem dla Royal Marine Komandosów.

Portsmouth jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów promowych w Wielkiej Brytanii, łącząca pasażerów z 9 różnych miejsc. Istnieją trzy terminale w porcie. Continental Ferry Port jest drugim najbardziej ruchliwym w Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie na północ od bazy morskiej. Na południe od Naval Base znajdziesz Wight terminalu promowy. Terminal promowy kontynentalny ma promy do Le Havre we Francji i Bilbao w Hiszpanii. Istnieją również codziennie przejścia do Cherbourg, Caen i St Malo we Francji, St Helier na Jersey, St Peter Port na wyspie Guernsey i Ryde na wyspie Wight.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg, na północnym krańcu półwyspu Cotentin w departamencie Manche w Normandii we Francji, jest znany jako miasta portowe i punkt przyjazdu promów z poprzecznego kanału z Wielkiej Brytanii. Wizyta w Cherbourg powinna rozpocząć sie z jednym z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w mieście, Muzeum T. Henry (1776-1836). Muzeum zostało założone w 1831 roku przez darowizny ponad 160 malarstw Henryka, komisarza Królewskiego Muzeum, a dziś ma kolekcję malarstwa francuskiego, artystów włoskich i holenderskich od średniowiecza do współczesności. Wśród tych dzieł sztuki w muzeum są "Ascent na Kalwarię" przez Murrillo (1618-1682), kontrowersyjne "Chrystus umarł" obecnie przypisane Filippino Lippi (1457-1504), "Nawrócenie św Augustyna" przez Beato Angelico (1395 ok-1455), a następnie bardzo imponujący zbiór prac JF Millet (1814/75). Inną atrakcją warta odwiedzenia jest Opactwo du Voeu, która została poświęcona Dziewicy i założona w 1145 przez Matilda (1080-1118), żone Henryka I (1068-1135). Kościół został konsekrowany w 1181, za panowania Henryka II (1133-1189) i Eleonory z Akwitanii (1122-1204), którzy byli obecni na ceremonii. Niestety, w ciągu wieków został poważnie uszkodzony.

Promy do Poole, Portsmouth i Rosslare działaja z miejskiego portu.