Palma do Barcelona Prom

Palma Barcelona trasa promowa laczy Majorka z Hiszpania i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Balearia obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 7 godziny 15 minuty gdy Trasmediterranea serwis operuje do 10 razy w tygodniu trwajacym od 7 godz 30 min.

To daje 17 przeplyniecia tydzien na trasie Palma Barcelona pomiedzy Majorka i Hiszpania. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Palma do Barcelona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Majorka do Hiszpanii.

Palma - Barcelona Armatorzy Promowi

  • Balearia
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 7 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę
  • Trasmediterranea
    • 10 Cotygodniowe Przeprawy 7 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Palma Barcelona

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Palma Barcelona to samochod i 2 pasazerów.

Palma Przewodnik

Palma jest stolicą Balearów i znajduje się na południowym wybrzeżu hiszpańskiej wyspy Majorka. Miasto leży nad zatoką Palma oraz na północ i zachód od miasta leży Serra de Tramuntana, ktora jest główna góra na wyspie, i która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest bylo pod wpływem Bizancjum, Maurow i Jakuba I Aragon.

Obecnie miasto jest ważnym miejscem turystycznym. Atrakcje w mieście to katedra La Seu, która została pierwotnie zbudowana na miejscu wcześniejszego meczetu. Budowa katedry rozpoczęła się w 1229 i została ostatecznie zakończona w 1601. Na południe od katerdy jest Parc de la Mar (Park Morza) i między oba są mury miasta. Tutaj goście mogą zrelaksować się pod ogromnym niebieskim i żółtym baldachimem, który odcieniach rząd drewnianych ławek.

Palma port promowy znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje wspaniały widok na katedrę. Port posiada dobre połączenia z głównymi drogami do miasta. Kierunki dostępne z portu to Ibiza, Mahon, Barcelona, Valencia i Denia.

Barcelona Przewodnik

Hiszpańskie miasto Barcelona znajduje się na wybrzeżu, pomiędzy ujściem rzeki Llobregat i rzeka Besos i graniczy na zachodzie z pasmem górskim Serra de Collserola. Barcelona jest stolicą autonomicznego regionu Katalonii i jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii po Madrycie. Założone jako rzymskie miasto, w średniowieczu Barcelona stałs się stolicą powiatu w Barcelonie. Po połączeniu się z Królestwa Aragonii, Barcelona nadal jest ważnym miastem w Koronie Aragonii. Barcelona ma bogate dziedzictwo kulturowe i jest dziś ważnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym. Szczególnie znane są dzieła architektury Antoniego Gaudiego i Lluís Domènech i Montaner, które zostały wpisane na Liste Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Barcelona ma wiele muzeów, które obejmują różne obszary i epoki. Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii zawiera znaną kolekcję sztuki romańskiej, podczas gdy Barcelona Museum of Contemporary Art koncentruje się na post-1945 katalońskiej i hiszpańskiej sztuki. Fundació Joan Miró, Muzeum Picassa i Fundacja Antoniego Tapiesa posiada ważne kolekcje tych światowej sławy artystów, a także Muzeum Can Framis, który skupia się na wątku 1960 Sztuki Katalonii, ktora jest własnością Fundació Vila Casas.

Barcelona jest głównym terminalem promowym na trasach do Majorki, Genui, Ibizy i Maroka (Tanger Med). Nabrzeża dla promów i statków wycieczkowych znajdują się blisko centrum miasta, port zaczyna się na końcu Las Ramblas.