COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Minorka

Minorka często zwana też Menorka to druga co do wielkości wyspa na Balearach. Podobnie jak sąsiednia Majorka oferuje piękne kraobrazy oraz idelane warunki na letni wypoczynek. Główne miasta to Mahon i Ciutadella.

Co można zobaczyć i zrobic na Minorce?

Plaże na Minorce są bardziej skryte i mniejsze niż na Majorce, stwarzając warunki do odpoczynku w ciszy i spokoju. Do ciekawszych z nich należy Cala Pregonda na północnym wybrzeżu. Na uwagę zasługują tu megalityczne budowle w tym bardzo dobrze zachowana Naveta d’es Tudons. Menorka oferuje dogodne warunki do jazdy na rowerze ze względu na płaską powierzchnię. Podczas zwiedzania wyspy zatrzym się w starej części Ciutadella, aby podziwiać kolonialną zabudowę i przejść się brukowanymi uliczkami. O kolonialnej przeszłości wyspy dowiemy się więcej we Forcie Marlborough w Mahon na wschodnim wybrzeżu.

Jak poruszać się po Minorce?

Po Minorce można poruszać się samochodem lub autobusem. Brak lini kolejowych.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Sardynię?

Na Minorkę kursują promy z głównego lądu Hiszpanii z Walencji i Barcelony oraz z sąsiedniej Majorki do portów w Mahon i Ciutadella. Rejsy z Majorki z portu w Plama lub Alcudia trwa około 2h. Przeparwy promwoe obsługuje 3 przewoźników: Balearia, Iscomar oraz Trasmediterranea.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Minorkę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Menorkę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 14 przeprawy w tygodniu 1 godzina 15 min
  • Uzyskaj cenę
  • 12 przeprawy w tygodniu 1 godzina 45 min
  • Uzyskaj cenę
  • 2 przeprawy w tygodniu 2 godz
  • Uzyskaj cenę

Minorka opinie

 • "Fajny statek"

  Bylismy na statku Sardynia Vera, ktory plyna na Korsyke (przez Bastie). Statek mial wszystko czego potrzebowalismy, ale jednak nie powalil nas na nogi. W drodze powrotnej plynelismy na Mega Express 2 I byl o wiele lepszy!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Mega "

  Plynelismy na statku Mega Express 2 w drodze powrotnej z Karsyki w tamtym tygodniu. Odprawa trwala troche dlugo, ale ogolne wrazenia na statku byly bardzo pozytywne. Polecamy ten statek!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Miła podróż z Nicei!"

  Płynęłam tym promem z Nicei i miałam bardzo miłą, relaksującą podróż. Najpierw popłynęłam z Calais do Dover z DFDS a potem z Nicei na Korsykę (nie lubię latać). Poleciłabym każdemu!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Świetna przeprawa"

  Podróż promem Mega Express na Korsykę w zeszłym tygodniu była świetna. Nie mogę doczekać się następnej!

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Minorka - Trasy i Porty