Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3180 trasach i z 750 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Minorka

Minorka często zwana też Menorka to druga co do wielkości wyspa na Balearach. Podobnie jak sąsiednia Majorka oferuje piękne kraobrazy oraz idelane warunki na letni wypoczynek. Główne miasta to Mahon i Ciutadella.

Co można zobaczyć i zrobic na Minorce?

Plaże na Minorce są bardziej skryte i mniejsze niż na Majorce, stwarzając warunki do odpoczynku w ciszy i spokoju. Do ciekawszych z nich należy Cala Pregonda na północnym wybrzeżu. Na uwagę zasługują tu megalityczne budowle w tym bardzo dobrze zachowana Naveta d’es Tudons. Menorka oferuje dogodne warunki do jazdy na rowerze ze względu na płaską powierzchnię. Podczas zwiedzania wyspy zatrzym się w starej części Ciutadella, aby podziwiać kolonialną zabudowę i przejść się brukowanymi uliczkami. O kolonialnej przeszłości wyspy dowiemy się więcej we Forcie Marlborough w Mahon na wschodnim wybrzeżu.

Jak poruszać się po Minorce?

Po Minorce można poruszać się samochodem lub autobusem. Brak lini kolejowych.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Sardynię?

Na Minorkę kursują promy z głównego lądu Hiszpanii z Walencji i Barcelony oraz z sąsiedniej Majorki do portów w Mahon i Ciutadella. Rejsy z Majorki z portu w Plama lub Alcudia trwa około 2h. Przeparwy promwoe obsługuje 3 przewoźników: Balearia, Iscomar oraz Trasmediterranea.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Minorkę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Menorkę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Trasmediterranea
  • Uzyskaj cenę
 • Balearia
  • Uzyskaj cenę
 • Corsica Sardinia Ferries
  • Uzyskaj cenę

Minorka opinie

 • "Polecam"

  bardzo przyjemna atmosfera

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróż promem"

  Polecam platformę DirectFerries.pl. Pełna obsługa podróży promem. Jasne informacje. Wybór linii i armatorów ogromny (chyba wszystkie na świecie). Po raz drugi się nie zawiodłem i polecam.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróż na Korsykę"

  Rezerwacja biletów na prom przebiegła bez problemów. Transport, warunki podróży ok. Na trasie Livorno- Bastia bez opóźnienia droga powrotna Bastia-Livorno z dużym ok. 30 minutowym opóźnieniem.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super podróż z Corsika Sardinia Feries"

  Same pozytywy, bez żadnych uwag !!!

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Minorka - Trasy i Porty