Majorka

Jak zarezerwować promy z Majorka na Minorkę

4 trasy łączą Majorka i Minorka oferując w sumie 67 przepraw w tygodniu. Corsica Ferries oferuje 1 trasa, Alcudia do Ciutadella oferuje 2 razy w tygodniu. Balearia oferuje 1 trasa, Alcudia do Ciutadella oferuje 5 razy dziennie. Trasmediterranea oferuje 2 tras, Alcudia do Mahon dziala 5 razy w tygodniu & Palma do Mahon okolo 1 raz w tygodniu. Grandi Navi Veloci oferuje 1 trasa, Palma do Ciutadella oferuje 3 razy w tygodniu. FRS Iberia oferuje 1 trasa, Alcudia do Ciutadella oferuje 3 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Majorka na Minorkę zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Majorka do Minorka

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Majorka do Minorka

Majorka - przewodnik:

Majorka jest wyspą należącą do Balearów, leżącą na Morzu Śródziemnomorskim.

Podobnie jak inne wyspy należące do Balearów, takie jak Ibiza, Formentera i Menorka, Majorka jest bardzo popularnym celem podróży.

Oprócz Palmy, stolicy Majorki, warto zobaczyć Valldemossę, Serrę de Tramuntana i Sóller. Na północy odwiedź rzymskie ruiny Alcúdii, zobacz zapierające dech w piersi widoki na Cap Formentor lub wybierz się na spacer portowymi uliczkami Pollensy. Na południowym zachodzie odwiedź Santa Ponsę, miasto i port Andratx, i luksusową przystań Puerto Portals. Wschodnie resorty warte zobaczenia to Cala d'Or i niegdyś wioska rybacka, Porto Colom.

Minorka - przewodnik:

Menorka (także Minorka) jest wyspą należącą do Balearów i znajdującą się na Morzu Sródziemnym. Jest mniejsza niż sąsiadująca z nią Majorka.

Na Minorce nie ma tak wielu plaż, jak na Majorce czy Ibizie. Wśród turystów na Minorce przeważają rodziny z dziećmi i ludzie starsi, którzy nie szukają hałaśliwych rozrywek. Wioski rybackie i miasteczka Minorki nawet w sezonie są spokojne.
Na Minorce czeka na turystów ogromna liczba megalitycznych budowli talajockich, pałace i kościoły w Ciutadelli i Maó. Malutkie, piaszczyste plaże Minorki, schowane są w niewielkich zatoczkach. Warto udać się na najwyższy szczyt Minorki - Monte Toto.