Prom Cork do Roscoff

Cork Roscoff polaczenie laczy Irlandia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 15 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Cork Roscoff zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Cork - Roscoff

Średnia cena promu Cork Roscoff

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cork Roscoff to samochod + 2 pasażerów.

Cork - Przewodnik

Miasto Cork w Irlandii znajduje sie w poludniowo-zachodniej czesci kraju, w prowincji Munster. Drugie co do wielkosci w Irlandii, polozone jest na wyspie na rzece Lee. Na wschod od miasta, nabrzeza i doki wzdluz rzeki prowadza do Lough Mahon i Cork Harbour, jednego z najwiekszych na swiecie naturalnych portow.

Handel detaliczny w Cork zawiera mieszanke zarowno nowoczesny, stanowe centra handlowe i rodzinne lokalne sklepy. Domy towarowe zaspokoja wszystkie budzety, z drogimi butikami na jednym koncu rynku i sklepami z high street.

Terminal promowy portu Cork ma ograniczone wyposazenie wiec pasazerowie wymagajacy roznych urzadzen i napoji poza poczekalnia, powinni udac sie do Ringaskiddy gdzie poczta oferuje kantor i centrum informacji turystycznej. Ringaskiddy ma bankomaty, restauracje, zakwaterowanie i wygode zakupow.

Roscoff - Przewodnik

Malownicza wioska francuska Roscoff na północnym wybrzeżu Bretanii jest idyllicznym wprowadzeniem do rustykalnych uroków Bretanii. Turysci znajdą atrakcyjne 16 wieczne, granitowe budynki zagnieździły z linii brzegowej, ulice pełne fantastycznych restauracji serwujących wspaniałe jedzenie i urocze mało galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Miasto specjalizuje się w daniach z owoców morza i tradycyjnych naleśnikow bretońskich. Alternatywnie, mozna skosztować słynne Brittany thalassoterapii - odmładzające, lecznicze i relaksacyjne zabiegi z wykorzystaniem produktów z wodą morską.

Bretania jest jednym z 27 regionów Francji i zajmuje duży półwysep w północno-zachodniej części kraju, leżącego między kanałem La Manche na północy i Zatoce Biskajskiej na południe. Jego siedziba znajduje się w Rennes.

Port działa od 1973, choć pasażerowie nie znajda bogatego wyposazenia w terminalu. Promy odplywaja zarówno do Rosslare i Cork w Irlandii.