Rosslare do Cherbourg Prom

Rosslare Cherbourg trasa promowa laczy Irlandia z Francja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Irish Ferries obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 18 godziny 30 minuty gdy Stena Line serwis operuje do 3 razy w tygodniu trwajacym od 17 godz.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Rosslare Cherbourg pomiedzy Irlandia i Francja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Rosslare do Cherbourg Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Irlandia do Francji.

Rosslare - Cherbourg Armatorzy Promowi

 • Irish Ferries
  • 2 przeprawy w tygodniu 18 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Stena Line
  • 3 przeprawy w tygodniu 17 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Rosslare Cherbourg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rosslare Cherbourg to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Rosslare - Cherbourg Prom

 • "Good "

  All ok

  Artur płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Irish Ferries na statku Oscar Wilde

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nie jest tak zle"

  Jeden duzy minus 18 godzinna podroz bez bezplatnego jedzenia.

  Sebastian płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena"

  Polecam

  Adam płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  bardzo podobał nam sie rejs statkiem Stene Line czystosc pierwsza klasa miła obsługa :)

  Mariusz płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Rosslare Przewodnik

Rosslare to wieś, port, i nadmorski kurort położony w hrabstwie Wexford w Irlandii. Do początku 1920 roku cypel rozciągal sie na wiele mil na północ, niemal dotykając Raven Point i dawal bardzo wąskie usta do Wexford Harbour. Na koncu cypla był mały Fort zwany Rosslare Fort. Zimą 1924/25 burza zmyla cypel. Fort został opuszczony, a teraz wszystko, co pozostalo, to wyspa w czasie odpływu.

Wioska jest bardzo popularna wśród turystów, przez co najmniej 100 lat, być może dlatego, że wieś jest podobno słonecznym miejscem w Irlandii. Miejska plaża została wyróżniona Błękitną Flagą i dlatego przyciąga wielu kąpiących się oraz rodziny.

Nowoczesny port oferuje wiele udogodnień, w tym restauracje i poczekalnia, bar nabrzeżny, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnia samochodów i kantor wymiany walut, obiekty imigracyjne oraz Departament Rolnictwa. Połączenia promowe z Rosslare sa do Pembroke (4 godziny), Fishguard (3 godziny i 30 minut), Cherbourg i Roscoff we Francji.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg, na północnym krańcu półwyspu Cotentin w departamencie Manche w Normandii we Francji, jest znany jako miasta portowe i punkt przyjazdu promów z poprzecznego kanału z Wielkiej Brytanii. Wizyta w Cherbourg powinna rozpocząć sie z jednym z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w mieście, Muzeum T. Henry (1776-1836). Muzeum zostało założone w 1831 roku przez darowizny ponad 160 malarstw Henryka, komisarza Królewskiego Muzeum, a dziś ma kolekcję malarstwa francuskiego, artystów włoskich i holenderskich od średniowiecza do współczesności. Wśród tych dzieł sztuki w muzeum są "Ascent na Kalwarię" przez Murrillo (1618-1682), kontrowersyjne "Chrystus umarł" obecnie przypisane Filippino Lippi (1457-1504), "Nawrócenie św Augustyna" przez Beato Angelico (1395 ok-1455), a następnie bardzo imponujący zbiór prac JF Millet (1814/75). Inną atrakcją warta odwiedzenia jest Opactwo du Voeu, która została poświęcona Dziewicy i założona w 1145 przez Matilda (1080-1118), żone Henryka I (1068-1135). Kościół został konsekrowany w 1181, za panowania Henryka II (1133-1189) i Eleonory z Akwitanii (1122-1204), którzy byli obecni na ceremonii. Niestety, w ciągu wieków został poważnie uszkodzony.

Promy do Poole, Portsmouth i Rosslare działaja z miejskiego portu.