Prom Rosslare do Cherbourg

Trasa promowa Rosslare Cherbourg łączy Irlandia z Francja i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Rosslare - Cherbourg

Średnia cena promu Rosslare Cherbourg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rosslare Cherbourg to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Rosslare - Cherbourg

 • "Polecam"

  Super polecam

  Sławomir płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Good "

  All ok

  Artur płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Irish Ferries na statku Oscar Wilde

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nie jest tak zle"

  Jeden duzy minus 18 godzinna podroz bez bezplatnego jedzenia.

  Sebastian płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Stena"

  Polecam

  Adam płynął na trasie Rosslare Cherbourg z Stena Line na statku Stena Horizon

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Rosslare - Przewodnik

Rosslare to wieś, port, i nadmorski kurort położony w hrabstwie Wexford w Irlandii. Do początku 1920 roku cypel rozciągal sie na wiele mil na północ, niemal dotykając Raven Point i dawal bardzo wąskie usta do Wexford Harbour. Na koncu cypla był mały Fort zwany Rosslare Fort. Zimą 1924/25 burza zmyla cypel. Fort został opuszczony, a teraz wszystko, co pozostalo, to wyspa w czasie odpływu.

Wioska jest bardzo popularna wśród turystów, przez co najmniej 100 lat, być może dlatego, że wieś jest podobno słonecznym miejscem w Irlandii. Miejska plaża została wyróżniona Błękitną Flagą i dlatego przyciąga wielu kąpiących się oraz rodziny.

Nowoczesny port oferuje wiele udogodnień, w tym restauracje i poczekalnia, bar nabrzeżny, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnia samochodów i kantor wymiany walut, obiekty imigracyjne oraz Departament Rolnictwa. Połączenia promowe z Rosslare sa do Pembroke (4 godziny), Fishguard (3 godziny i 30 minut), Cherbourg i Roscoff we Francji.

Cherbourg - Przewodnik

Cherbourg leży na Półwyspie Cotentin w północno-zachodniej Francji. Miasto ma długą historię, zostało opanowane przez Wikingów w 9 wieku, którzy jako pierwsi przekształcili go w port. W epoce napoleońskiej, port został wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczęto w 1784 roku i nie zostały zakończone do 1850 roku, długo po klęsce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystyczne w mieście to Cite de la Mer ("Miasto z morza") - muzeum poświęcone historii morskiej. Muzeum mieści się w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostało otwarty w 2002 roku. Turyści mogą także wybrać się na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, który jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdującym się w Parc de la Fauconniere. Ogród został założony w roku 1870 i posiada około 3.400 okazów, z których wiele pochodzi z półkuli południowej.


Port Cherbourg, który leży na wybrzeżu Kanału La Manche, zapewnia regularne połączenia promowe dla pasażerów i cargo do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii oraz Rosslare w Irlandii.