Dublin do Cherbourg Prom

Dublin Cherbourg polaczenie laczy Irlandia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Irish Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Dublin Cherbourg zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dublin do Cherbourg Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Irlandia do Francji.

Dublin - Cherbourg Armatorzy Promowi

  • Irish Ferries
    • 3 przeprawy w tygodniu 18 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Dublin Cherbourg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dublin Cherbourg to samochod + 2 pasazerów.

Dublin Przewodnik

Dublin jest największym miastem i stolicą Irlandii i znajduje się w prowincji Leinster na wschodnim wybrzeżu przy ujściu rzeki Liffey. Pochodzenie miasta mozna przesledzic od czasow WIkingow, ale zaczelo szybko rozwijać się w 17 wieku. Miasto przyciąga miliony turystów każdego roku. Jeden z najstarszych zabytków w mieście jest Zamek w Dublinie, który po raz pierwszy zostal założony w 1204 krótko po inwazji Normanów. Wielu turystów także odwiedza Trinity College w Dublinie, aby zobaczyć Księgę z Kells, który jest ilustrowanym rękopisem stworzonym przez irlandzkich mnichow z ok. 800 n.a. Ha'penny Bridge; stary żelazny most nad rzeką Liffey jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Dublinie i jest uważany za jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Dublina. Warto rowniez odwiedzic Guinness Store house, gdzie wytwarzane jest slynne Irandzkie piwo Guinness.

Dublin Port jest najruchliwszym portem pasażerskim w Irlandii, obsługujący 1,5 mln pasażerów rocznie do miejsc w Wielkiej Brytanii i Europy. Port posiada trzy terminale i leży u ujścia rzeki Liffey, który jest 3km od centrum miasta.

Cherbourg Przewodnik

Cherbourg, na północnym krańcu półwyspu Cotentin w departamencie Manche w Normandii we Francji, jest znany jako miasta portowe i punkt przyjazdu promów z poprzecznego kanału z Wielkiej Brytanii. Wizyta w Cherbourg powinna rozpocząć sie z jednym z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w mieście, Muzeum T. Henry (1776-1836). Muzeum zostało założone w 1831 roku przez darowizny ponad 160 malarstw Henryka, komisarza Królewskiego Muzeum, a dziś ma kolekcję malarstwa francuskiego, artystów włoskich i holenderskich od średniowiecza do współczesności. Wśród tych dzieł sztuki w muzeum są "Ascent na Kalwarię" przez Murrillo (1618-1682), kontrowersyjne "Chrystus umarł" obecnie przypisane Filippino Lippi (1457-1504), "Nawrócenie św Augustyna" przez Beato Angelico (1395 ok-1455), a następnie bardzo imponujący zbiór prac JF Millet (1814/75). Inną atrakcją warta odwiedzenia jest Opactwo du Voeu, która została poświęcona Dziewicy i założona w 1145 przez Matilda (1080-1118), żone Henryka I (1068-1135). Kościół został konsekrowany w 1181, za panowania Henryka II (1133-1189) i Eleonory z Akwitanii (1122-1204), którzy byli obecni na ceremonii. Niestety, w ciągu wieków został poważnie uszkodzony.

Promy do Poole, Portsmouth i Rosslare działaja z miejskiego portu.