Prom Tanger do Tarifa

Trasa promowa Tanger Tarifa łączy Maroko z Hiszpania i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Tanger - Tarifa

Średnia cena promu Tanger Tarifa

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Tanger Tarifa to samochod + 2 pasażerów.

Tanger - Przewodnik

Miasto Tanger znajduje się w północnej części Maroka, na wybrzeżu Afryki Północnej, na zachodnim wejściu do cieśniny Gibraltar, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Śródziemnym. Miasto było pod panowaniem wielu różnych cywilizacji w czasie swojej długiej i ciekawej historii, która rozpoczęła się w 5 wieku p.n.e. Istnieją liczne projekty rozwojowe trwające w mieście, które obejmuje nowe projekty wzdłuż zatoki dla turystyki, nowoczesna dzielnica biznesowa o nazwie Tanger Centrum, nowy terminal lotniska i nowy stadion piłkarski. Oczekuje się, że nowy port Tanger-Med zapewnieni ogromny impuls dla gospodarki w mieście.

Starożytne fortyfikacje były kiedyś częścią murów obronnych miasta, ale dziś wiele z nich zostało przekształconych na domy prywatne, hotele, muzea i restauracje. Popularne wśród turystów jest Muzeum Kasbah, które znajduje się tuż przy Place du Mechouar i na wystawie są zabytki z epoki kamienia aż do początku 20 wieku, z których wszystkie rzuciły światło na przeszłość miasta. Nie do przeoczenia jest piękna mozaika, która pochodzi z rzymskiego miasta Volubilis oraz warto wybrać się na spacer po Ogrodach Sułtana.

Tarifa - Przewodnik

Miasto Tarifa, w regionie Andaluzja, ma 10 km piaszczystych plaż i jedne z najlepszych warunków do uprawiania windsurfingu w Europie. Tarifa leży przy najwęższym odcinku Cieśniny Giblraltarskiej (11km), na południowym krańcu Europy, gdzie Morze Śródziemne łączy się z Oceanem Atlantyckim, a tym samym oferuje spektakularne widoki na Góry Rif w Afryce. Warto wybrać się na spacer po urokliwej starówce, gdzie można zobaczyć dekoracje z kutego żelaza.

Z Tarifa pływają regularnie promy do Tangieru w Afryce. Miasto ma dobre połączenie komunikacyjne z Algeciras i Sewilla.