Prom Tanger Med do Algeciras

Trasa promowa Tanger Med Algeciras łączy Maroko z Hiszpania i jest obecnie obsługiwana przez 6 przewoźników. Balearia obsługuje swoje połączenia do 6 razy dzien, Trasmediterranea 7 razy dzien, Naviera Armas 6 razy dzien, Inter Shipping 4 razy dzien, AML 9 razy dzien & FRS posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 40 połączeń promowych dzien na trasie Tanger Med Algeciras pomiędzy Maroko i Hiszpania.

Przewoźnicy Promowi - Tanger Med - Algeciras

Średnia cena promu Tanger Med Algeciras

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Tanger Med Algeciras to samochod + 2 pasażerów.

Tanger Med - Przewodnik

Cargo port Tanger-Med znajduje się około 40 km na wschód od miasta Tanger w Maroku. Port otwarty w 2007 roku jest jednym z największych portów w basenie Morza Śródziemnego oraz w Afryce. Drugi etap rozwoju portu rozpoczal się w 2009 roku w celu zaspokojenia rosnącego popytu na usługi portu. Port zajmuje się także ruchem pasażerskim, który zastąpił port miasta Tanger jako miejsca docelowego dla promów przybywających z Europy. Udogodnienia w nowym terminalu to kantor, mały sklep, kawiarnia i bankomat.

Historia Tanger została pod wpływem wielu różnych cywilizacji i kultur, które rządziły miastem od 5 wieku pne. Tanger był schronieniem dla wielu kultur. W 1923 roku, Tanger zostało uznane za status międzynarodowy poprzez obcych mocarstw kolonialnych, i stało się celem wielu dyplomatów europejskich i amerykańskich, szpiegów, pisarzy i biznesmenów.

Algeciras - Przewodnik

Algeciras, położony w południowej Hiszpanii, to miasto portowe, które leży nad Zatoką Gibralta. Algeciras to miasto z silna tradycja, a w tym samym czasie nowoczesne i kosmopolityczne, dzięki strategicznemu położeniu między dwoma kontynentami i jego dużej infrastruktury portowej. Pierwszym miastem, które rzeczywiście istniało na miejscu obecnego miasta było rzymskie miasto Iulia Traducta (1 wiek ne). W 711, Tarik i jego żołnierze znaleziono Al-Yazirat-al-Hadra (Green Island) na rzymskich ruinach. Plaza Alta, centrum społecznego miasta, ma kilka ważnych zabytków, takich jak Kościół parafialny Nuestra Señora de la Palma i małej kaplicy Nuestra Señora de Europa. Dziedzictwo Algeciras w budynkach jest zakończone Ratuszem, Rynkiem w kaplicy Santo Cristo de la Alameda i kaplica San Anton, która tworzy harmonijny zespół z Hospital de la Caridad.

Port w Algeciras znajduje się 20 km na północny-wschód od Tarifa w Río de la Miel, który jest najbardziej wysuniętym na południe Półwyspu Iberyjskiego i Europy kontynentalnej.