Korsyka

Jak zarezerwować promy z Korsyka na Sardynię

Korsyka oferuje liczne połączenia promowe na Sardynię. Promy obecnie łączą 4 porty w Korsyka z 3 porty w Sardynia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Corsica Ferries, Moby Lines, La Meridionale & Blu Navy. Najkrótszy rejs trwa około 50 minuty (Bonifacio do Santa Teresa di Gallura).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Korsyka na Sardynię, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Korsyka do Sardynia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Korsyka - przewodnik:

Na zachód od Włoch, na południowy wschód od Francji i na północ od Sardynii, leży piękna wyspa Korsyka.

Od gór w Corte, po piaszczyste plaże Ajaccio i Propriano Korsyka obfituje we wspaniałe krajobrazy.

Jako miejsce wypoczynku, Korsyka oferuje coś dla każdego. Wybierz leżak na białych piaszczystych plażach lub skorzystaj ze sportów wodnych lub turystyki pieszej.

Sardynia - przewodnik:

Sardynia to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, leżąca między Włochami, Hiszpanią i Tunezją, na południe od Korsyki. Jest częścią Włoch.

Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Ta górzysta, leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa stała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularnym celem wypoczynku i ośrodkiem turystycznym. Sardynia przyciąga i zachwyca turystów z całego świata śródziemnomorskim klimatem, urokiem pejzaży na wybrzeżach oraz niezliczonymi zabytkami historycznymi, jak i prehistorycznymi.

Nie licząc autostrady, zbudowanej w czasie dyktatorskich rządów Mussoliniego, po Sardynii podróżujemy przypominającymi serpentynę szosami, po których od czasu do czasu wędrują stada owiec.

Tropicieli zaginionych cywilizacji z całego świata intrygują skupiska tajemniczych kamiennych budowli w kształcie wieży, zwanych nuraghe (nuragi). Naliczono ich na wyspie ponad siedem tysięcy.

Turyści stawiają pierwsze kroki w stolicy wyspy Cagliari, mieście liczącym sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców, do którego docierają samolotami i promami.