Prom Bonifacio do Santa Teresa di Gallura

Trasa promowa Bonifacio Santa Teresa di Gallura łączy Korsyka z Sardynia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Bonifacio - Santa Teresa di Gallura

Średnia cena promu Bonifacio Santa Teresa di Gallura

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Bonifacio Santa Teresa di Gallura to samochod + 2 pasażerów.

Bonifacio - Przewodnik

Bonifacio to miasto na poludniowym krancu wyspy Korsyki we Francji. Bonifacio polozona jest bezposrednio nad Morzem Srodziemnym i jest oddzielona od Sardynii przez Ciesnine Bonifacio, ktora ma 11km szerokosci. Jest to miasto, umieszczone na najlepszym i jedynym duzym porcie na poludniowym wybrzezu. Miasto jest popularnym miejscem turystycznym w okresie letnim, po czesci ze wzgledu na jego bliskosc do pieknych plaz, a takze ze wzgledu na historie i turystyczne atrakcje, ktore obejmuja torra di Sant 'Amanza, torra di Sponsaglia, Eglise Saint-Dominique de Bonifacio i Eglise Sainte Marie-Majeure de Bonifacio.

Bonifacio ma dwa prehistoryczne znaczenie: starozytnej jaskini schronienie Araguina-Sennola poblizu miejscowosci Capello, na polnoc od miasta i grob Vasculacciu dalej na polnoc w poblizu Figari. Pierwszym z nich jest miejscem Bozej Bonifacio, zenski pochowek datowany okolo 6570 roku p.n.e.. Drugi nalezy do kultury megalitycznych i jest datowane na bliskim neolitu. Wyrownanie dwoch i szerokiego wykorzystania Chert od Monte Arci na Sardynii pokazujz, ze Zatoka Bonifacio byla droga do srodladowej Korsyki od najdawniejszych czasow.

Polaczenia promowe z portu wyplywaja do Santa Teresa di Gallura, Sardynia.

Santa Teresa di Gallura - Przewodnik

Sardynii miasta Santa Teresa di Gallura znajduje się na północnym krańcu wyspy, na Cieśninę Bonifacio. Główny plac miasta znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które zaspokajają dla gości miasta, choć należy zauważyć, że wiele w pobliżu, w okresie poza sezonem. Głównym plaży miejskiej, Rena Bianca, znajduje się w niewielkiej odległości od miasta. Wieża Longosardo w mieście, który wznosi się na skalistym cyplu z widokiem na morze jest popularną atrakcją turystyczną. Został wzniesiony w XVI wieku w okresie Aragonii i ma widok, który trwa zarówno w zatoce Porto Longone w tle, białe klify, które otaczają miasto Korsyki Bonifacio. Z lewej strony, na wybrzeżu schodzi w kierunku plaży Rena Bianca, który kończy się w niewielkiej odległości od klifów "Isola Monica", gdzie ślady opuszczonej jaskini pozostać.

Port miasta jest głównym punktem wyjścia dla promów na Korsyce.