Ireland

Porownaj promy z Irlandia do Walia

3 ferry routes łączą Irlandia i Walia oferując w sumie 8 przepłynięć dziennie. Irish Ferries oferuje 2 routes, Dublin do Holyhead operuje 4 razy dziennie, i Rosslare do Pembroke ktora operuje 14 razy dziennie. Stena Line oferuje 2 routes, Dublin do Holyhead operuje 4 razy dziennie, i Rosslare do Fishguard ktora operuje 14 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Irlandia do Walia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Irlandia do Walia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Irlandia do Walia

Irlandia - przewodnik:

Czasy, w których Irlandia była najbiedniejszym krajem Europy a jej mieszkańcy uciekali gdzie pieprz rośnie, już dawno poszły w zapomnienie. Czasy, w których Irlandia była najbiedniejszym krajem Europy, a jej mieszkańcy uciekali, gdzie pieprz rośnie, już dawno poszły w zapomnienie.

Irlandia to piękna kraina, z wieloma atrakcjami godnymi zobaczenia, doskonałymi miejscami do rekreacji i wspaniałymi historycznymi pamiątkami.

Wśród miejsc, które warto zobaczyć są Zamek Dunluce, niegdyś jedna z najpotężniejszych twierdz na północy wyspy, Cashel - wzniesiona na skałach twierdza, która była przez ponad 1000 lat symbolem królewskiej i kościelnej władzy, Killarney - rejon słynący ze wspaniałych widoków (jeziora, góry, owce), Bunratty Castle - piękny zamek o kwadratowej podstawie zbudowany w XV wieku (obecnie urządzane są w nim wspaniale średniowieczne uczty stanowiące dużą atrakcję dla turystów) tudzież Drogheda, historyczny port Normanów, położony niedaleko ujścia rzeki Boyne, obecnie będący małym miasteczkiem, które warto zwiedzić.

Walia - przewodnik:

Walia jest krajem a Wielkiej Brytani, dzielac granice ladowa z Anglia na wschodzie i z Irlandia na zachodzie granice morska, po drugiej stronie morza.

Jest malym krajem,ale posiada piekne krajobrazy. Walia oferuje wszystko, czego potrzeba do epickich przygod na świezym powietrzu.Przepiekne wgorza, godne plaze,duze gory i dzikie wyspy na morzu. Dla wycieczek edukacyjnych,mozna ziwedzic jeden z 400 zamkow i podziwiac najwieksza kolekcje sztuki impresjonistycznej poza Paryzem w Muzeum Narodowym. Cardiff jest stolica na poludniowym wybrzezu.Jest rajem dla nocnego zycia,rugby oraz duzy wybor sklepow, oferuje nowoczesne nabrzeze obok slynnej sredniowiecznej twierdzy.

Latwo sie przedostac promem do Walii z Irlandii, biorąc pod uwage stosunkowo niewielka odleglosc pomiedzy dwoma krajami. Plynac do Holyhead daje doskonaly dostep do słynnego Parku Narodowego Snowdonia, natomiast porty na poludniowym wybrzezu sa polozone blisko najwiekszych miast, w tym walijskiego Swansea, Cardiff i Newport.