Prom Rosslare do Pembroke

Rosslare Pembroke polaczenie laczy Irlandia z Walia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Irish Ferries. Polaczenie odbywa sie do 14 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny 1 minuta.

Dlugosc przeplyniecia Rosslare Pembroke zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Rosslare - Pembroke

  • Irish Ferries
    • 14 przeprawy w tygodniu 5 godz 1 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Rosslare Pembroke

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rosslare Pembroke to samochod + 2 pasażerów.

Rosslare - Przewodnik

Rosslare to wieś, port, i nadmorski kurort położony w hrabstwie Wexford w Irlandii. Do początku 1920 roku cypel rozciągal sie na wiele mil na północ, niemal dotykając Raven Point i dawal bardzo wąskie usta do Wexford Harbour. Na koncu cypla był mały Fort zwany Rosslare Fort. Zimą 1924/25 burza zmyla cypel. Fort został opuszczony, a teraz wszystko, co pozostalo, to wyspa w czasie odpływu.

Wioska jest bardzo popularna wśród turystów, przez co najmniej 100 lat, być może dlatego, że wieś jest podobno słonecznym miejscem w Irlandii. Miejska plaża została wyróżniona Błękitną Flagą i dlatego przyciąga wielu kąpiących się oraz rodziny.

Nowoczesny port oferuje wiele udogodnień, w tym restauracje i poczekalnia, bar nabrzeżny, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnia samochodów i kantor wymiany walut, obiekty imigracyjne oraz Departament Rolnictwa. Połączenia promowe z Rosslare sa do Pembroke (4 godziny), Fishguard (3 godziny i 30 minut), Cherbourg i Roscoff we Francji.

Pembroke - Przewodnik

Miasto Walijski Pembroke znajduje sie w Pembrokeshire w zachodniej czesci kraju. Konkretnie, Miasto lezy na polwyspie Poludniowa Pembrokeshire przez ujscia rzeki Cleddau.Miasto, niektore 13 km na poludnie od miasta Haverfordwest i 120 km od Cardiff, znajduje się na dnie doliny otoczonej ze wszystkich stron przez lasy i pola uprawne. Jedna z glownych atrakcji w miescie jest Zamek Pembroke, który byl miejscem narodzin krola Anglii Henryka VII, a pozniej do domu do Joannitow w Wielkiej Brytanii.

Pembrokeshire graniczy Carmarthenshire na wschodzie i Ceredigion na polnocnym wschodzie.Powiatu znajduje się w Pembrokeshire Coast National Park, jedynym nadmorskim parku narodowego w swoim rodzaju w Wielkiej Brytanii i jednym z trzech parkow narodowych w Walii, pozostali to Snowdonia i Brecon parkow narodowych. Przez lata plaze Pembrokeshire zostaly laureatem wielu Błękitną Flagą Nagrody, Nagrody i Green Coast Seaside Awards. W 2011 roku mial 39 plaże zalecanych przez Marine Conservation Society.

Z miejskiego portu, uslugi promowe dzialaja do Rosslare w Irlandii, z czasem przejazdu okolo 3 godziny i 45 minut.