Prom Rosslare do Fishguard

Rosslare Fishguard polaczenie laczy Irlandia z Walia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Stena Line. Polaczenie odbywa sie do 14 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rosslare Fishguard zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Rosslare - Fishguard

  • Stena Line
    • 14 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Rosslare Fishguard

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rosslare Fishguard to samochod + 2 pasażerów.

Rosslare - Przewodnik

Rosslare to wieś, port, i nadmorski kurort położony w hrabstwie Wexford w Irlandii. Do początku 1920 roku cypel rozciągal sie na wiele mil na północ, niemal dotykając Raven Point i dawal bardzo wąskie usta do Wexford Harbour. Na koncu cypla był mały Fort zwany Rosslare Fort. Zimą 1924/25 burza zmyla cypel. Fort został opuszczony, a teraz wszystko, co pozostalo, to wyspa w czasie odpływu.

Wioska jest bardzo popularna wśród turystów, przez co najmniej 100 lat, być może dlatego, że wieś jest podobno słonecznym miejscem w Irlandii. Miejska plaża została wyróżniona Błękitną Flagą i dlatego przyciąga wielu kąpiących się oraz rodziny.

Nowoczesny port oferuje wiele udogodnień, w tym restauracje i poczekalnia, bar nabrzeżny, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnia samochodów i kantor wymiany walut, obiekty imigracyjne oraz Departament Rolnictwa. Połączenia promowe z Rosslare sa do Pembroke (4 godziny), Fishguard (3 godziny i 30 minut), Cherbourg i Roscoff we Francji.

Fishguard - Przewodnik

Fishguard jest małe miasteczko patrząc na Fishguard Bay i jest głównym handlowego i miasto handlowe w północno Pembrokeshire, Walia. Jego popularność jako miejsce wypoczynku wzrosła w ciągu roku, jak jego lokalizacja jest idealnym miejscem do odkrywania uroków Parku Narodowego, Pembrokeshire Coast Path Coast, zalesione Gwaun Valley i wiele wiosek i osad wzdłuż wybrzeża i żeglugi na Preseli Hills. Dolna część miasta Fishguard było ważnym portem handlowym lokalnego wapienia i węgla importujących i eksportujących towary wełniane, łupków i żywność. Miał również małe floty rybackiej połowu sardynki i śledzie.

Lokalnego portu jest w rzeczywistości znajduje się w Goodwick, mniej więcej 1,5 km od Fishguard. Z portu kursują promy do Rosslare w Irlandii z około 4 odlotów i przylotów dziennie 4.Terminal promowy znajduje się kawiarnia, która serwuje przekąski oraz ciepłe i zimne napoje, bar i kilka automatów.