Ibiza

Porownaj promy z Ibiza do Formentera

Ibiza oferuje liczne połączenia promowe do Formentera. Promy obecnie łączą 2 Porty w Ibiza z 1 Porty w Formentera.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 2 ferry routes, które są operowane przez 6 firmy promowe w tym Balearia, Trasmapi, Aquabus, Mediterranea Pitiusa, Trasmapi Car i FRS Iberia. Najkrótszy rejs trwa około 0 godzina 28 minuta (Formentera).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Ibiza do Formentera, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Ibiza do Formentera

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Ibiza do Formentera

Ibiza - przewodnik:

Znana całemu światu Ibiza jest częscią Balearów i znajduje się 80km od wschodniego wybrzeża Hiszpanii.

Dla turystyki Ibiza była wyspą nieodkrytą do końca lat 70. dwudziestego wieku, z dziewiczymi wzniesieniami i krajobrazami. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa. Lotnisko na Ibizie jest jednym z największych w Hiszpanii co do liczby pasażerów. Swoją dużą popularność to miejsce zawdzięcza między innymi temu, że na krótki czas przed staniem się celem wycieczek turystów, wyspa ta była celem wycieczek hippisów. Ibiza, dzięki sławnym klubom muzycznym, takim jak Pacha, Space, Privilege, Amnesia kojarzona jest z muzyką elektroniczną i niekończącą się fiestą.

Formentera - przewodnik:

Formentera to najmniejsza i najbardziej wysunięta na południe wyspa z archipelagu Balearów, położona około 6 kilometrów na południe od Ibizy.

Przez wiele lat Formentera była nieśmiałą i skromną "siostrą" Ibizy, ale już jakiś czas temu wszystko uległo zmianie, i wyspa ta staje się coraz bardziej popularna. Formentera to najspokojniejsza ze wszystkich wysp Balearów, idelna dla osób lubiących relaks i luźną atomsferę. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników plaż, które są jednymi z najlepszych w całym regionie Morza Śródziemnego.

Większosć turystów odwiedza wyspę między majem a październikiem, niemniej jednak Formentera nigdy nie jest tak zatłoczona jak sąsiednie Ibiza, Majorka bądź Menorka. Poza sezonem, plaże są praktycznie puste, a bary i restauracje są często zamknięte i na wyspie znajdziesz raczej tylko lokalnych mieszkańców.

Jedynym sposobem dostania się na wyspę jest prom. Możesz znaleźć połączenia zarówno z Ibizy jak i z kontynentu. Dzięki niewielkiej odległości między Ibizą a Formenterą, rejs nie trwa długo i jest obługiwany przez małe statki pasażerskie, które mogą nie być wyposażone tak jak statki na długich trasach. Liczba połączeń jest zwiększana w trakcie sezonu, aby sprostać większej liczbie odwiedzających.

Promy z Hiszpanii kotynentalnej nie kursują tak często, a rejsy trwają dłużej, niemniej jednak na statkach znajdziesz więcej udogodnień. Połączenia te są zazwyczaj dostępne między kwietniem a wrześniem.

Port na Formenterze nosi nazwę La Savina i znajduje się na północnym krańcu wyspy.