Spain

Porownaj promy z Hiszpania do Formentera

2 ferry routes łączą Hiszpania i Formentera oferując w sumie 19 przepraw w tygodniu. Balearia oferuje 2 routes, Denia do Formentera operuje 12 razy dziennie, i Barcelona do Formentera ktora operuje 7 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Hiszpania do Formentera zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Hiszpania do Formentera

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Hiszpania do Formentera

Hiszpania - przewodnik:

Hiszpania to kraj typowo turystyczny. Obecnie drugi na świecie pod względem przyjmowanych turystów zagranicznych (około 55 mln rocznie), wyprzedza ją tylko Francja. Ze względu na panujący tam jeden z najcieplejszych klimatów w Europie, Hiszpania corocznie gości całe rzesze zagranicznych turystów na swoich plażach i wyspach. Burzliwa historia Półwyspu Iberyjskiego pozostawiła w Hiszpanii ślady w postaci licznych zabytków. Na jej ziemiach widać przekrój przez liczne wieki, od czasów rzymskich (Tarragona i Sagunto), przez czasy arabskie (słynna Alhambra) po imponującą architekturę współczesną (Madryt, Barcelona). Te dwa ostatnie miasta obfitują w muzea bogato zaopatrzone w cenne eksponaty (Muzeum Prado). Jedną z główniejszych atrakcji Hiszpanii jest także wyśmienita kuchnia, składająca się głównie z owoców morza.

„Słońce i plaża” to domena hiszpańskiej turystyki. Turyści odpoczywają nie tylko na wybrzeżu półwyspu, atrakcyjne dla nich są także Wyspy Kanaryjskie czy Baleary. Te pierwsze zachęcają interesującymi zjawiskami wulkanicznymi oraz subtropikalnym klimatem. Baleary są natomiast najbardziej znane z takich wysp jak Ibiza czy Majorka. Hotele znajdują się kilka kroków od plaż, co dla wypoczywających turystów stanowi główną zaletę hiszpańskiego wybrzeża. Najbardziej znane wybrzeża to: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava czy Costa Blanca.

Wielu turystów przybywa do Hiszpanii ze względu na znane na całym świecie „Fiesty”. Luty upływa w Hiszpanii pod znakiem karnawału, najbardziej znane imprezy odbywają się w Santa Cruz de Tenerife lub w Kadyksie. W marcu Semana Santa (Święty tydzień) obfituje w uliczne parady w każdym większym mieście. Kwiecień należy do Sewilli, tamtejszych targów oraz pokazów tańca. W maju na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Flamenco oraz Fiesta de San Isidoro w Madrycie. Już z początkiem lata odbywa się całe mnóstwo imprez tematycznych. Jesienią odbywają się liczne fiesty, gdzie świętuje się zbiory.

Formentera - przewodnik:

Formentera to najmniejsza i najbardziej wysunięta na południe wyspa z archipelagu Balearów, położona około 6 kilometrów na południe od Ibizy.

Przez wiele lat Formentera była nieśmiałą i skromną "siostrą" Ibizy, ale już jakiś czas temu wszystko uległo zmianie, i wyspa ta staje się coraz bardziej popularna. Formentera to najspokojniejsza ze wszystkich wysp Balearów, idelna dla osób lubiących relaks i luźną atomsferę. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników plaż, które są jednymi z najlepszych w całym regionie Morza Śródziemnego.

Większosć turystów odwiedza wyspę między majem a październikiem, niemniej jednak Formentera nigdy nie jest tak zatłoczona jak sąsiednie Ibiza, Majorka bądź Menorka. Poza sezonem, plaże są praktycznie puste, a bary i restauracje są często zamknięte i na wyspie znajdziesz raczej tylko lokalnych mieszkańców.

Jedynym sposobem dostania się na wyspę jest prom. Możesz znaleźć połączenia zarówno z Ibizy jak i z kontynentu. Dzięki niewielkiej odległości między Ibizą a Formenterą, rejs nie trwa długo i jest obługiwany przez małe statki pasażerskie, które mogą nie być wyposażone tak jak statki na długich trasach. Liczba połączeń jest zwiększana w trakcie sezonu, aby sprostać większej liczbie odwiedzających.

Promy z Hiszpanii kotynentalnej nie kursują tak często, a rejsy trwają dłużej, niemniej jednak na statkach znajdziesz więcej udogodnień. Połączenia te są zazwyczaj dostępne między kwietniem a wrześniem.

Port na Formenterze nosi nazwę La Savina i znajduje się na północnym krańcu wyspy.