Dodekanez

Jak zarezerwować promy z Dodekanez na Wyspy Egejskie

Liczne trasy promowe łączą Dodekanez z Wyspy Egejskie. 2 firmy promowe kursuje na 35 Trasy do Agathonisi do Pythagorio, Arki do Pythagorio, Patmos do Pythagorio, Agios Kirikos, Fournoi, Chios, Limnos (Myrina), Mytilene & Vathi, Lipsi do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi, Leros do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi, Kalymnos do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi, Kos do Pythagorio, Agios Kirikos, Fournoi & Vathi, Symi (Simi) do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi, Patmos do Pythagorio, Agios Kirikos, Fournoi, Chios, Limnos (Myrina), Mytilene & Vathi, Lipsi do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi & Leros do Pythagorio, Agios Kirikos & Fournoi. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Wyspy Egejskie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 40 minuty.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Wyspy Egejskie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dodekanez do Wyspy Egejskie

Dodekanez - przewodnik:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie to grupa wysp na Morzu Egejskim, z których większość należy do Grecji, a mała ich część do Turcji.

Położone między południową i wschodnią częścią Grecji kontynentalnej a zachodnim wybrzeżem Turcji. Wyspy Egejskie składają się z siedmiu grup: północno-wschodnie Wyspy Egejskie, Sporady, Eubea, Wyspy Sarońskie, Cyklady, Dodekanez i Kreta.

Wyspy Morza Egejskiego to krystalicznie błękitne wody, gorące źródła, wioski-fortece, bogata historia, pyszne owoce morza oraz jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji. Podróż na Wyspy Egejskie zapewnia niezapomniane przeżycia.

Podobnie jak w przypadku innych wysp, podróżowanie promem jest najbardziej popularnym, a czasem jedynym sposobem, aby dostać się w wybrane miejsce. Istnieje wiele firm, które oferują połączenia między wszystkimi wyspiarskimi portami.