Dodekanez

Jak zarezerwowac promy z Dodekanez do Ateny

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Dodekanez do Ateny. Są 3 firmy promowe o lacznej ilosci 15 Trasy laczac Karpathos do Pireus, Kalymnos do Pireus, Kastelorizo do Pireus, Kos do Pireus, Leros do Pireus, Nisyros do Pireus, Patmos do Pireus, Astypalea do Pireus, Rodos do Pireus, Tilos do Pireus & Lipsi do Pireus.

Najszybsza trasa miedzy Dodekanez i Ateny jest Patmos do Pireus z czasem trwania przeplyniecia okolo 7 godziny 40 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Dodekanez:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.