Dodecanese Islands

Porownaj promy z Dodekanez do Ateny

Liczne trasy promowe łączą Dodekanez z Ateny. 2 firmy promowe kursuje na 15 ferry routes do Karpathos do Pireus, Kalymnos do Pireus, Kastelorizo do Pireus, Kos do Pireus, Leros do Pireus, Nisyros do Pireus, Patmos do Pireus, Astypalea do Pireus, Rodos do Pireus, Tilos do Pireus, Lipsi do Pireus, Symi (Simi) do Pireus, Chalki do Pireus, Diafani do Pireus i Kasos do Pireus. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Ateny zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 7 godzina 35 minuta.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Dodekanez - przewodnik:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.