Piombino do Portoferraio Prom

Piombino Portoferraio trasa promowa laczy Wlochy z Elba i jest obecnie obslugiwana przez 4 operatorow. Corsica Sardinia Ferries obsluguje swoje polaczenia do 5 razy dzien, Moby Lines 12 razy dzien, Toremar 21 razy dzien & Blu Navy posiada polaczenia do 5 razy dzien.


Istnieje polaczenie 43 przeplyniec dzien na polaczeniu Piombino Portoferraio pomiedzy Wlochy i Elba oraz z 4 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Piombino do Portoferraio Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy na Elbę.

Piombino - Portoferraio Armatorzy Promowi

 • Corsica Sardinia Ferries
  • 5 Przeprawy Dziennie 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Moby Lines
  • 12 Przeprawy Dziennie 1 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Toremar
  • 21 Przeprawy Dziennie 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Blu Navy
  • 5 Przeprawy Dziennie 1 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Piombino Portoferraio

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Piombino Portoferraio to samochod + 2 pasazerów.

Piombino Przewodnik

Piombino to miasto położone w prowincji Livorno w Toskanii, we Włoszech. Miasto leży na granicy Morza Liguryjskiego oraz Morza Tyrreńskiego, naprzeciwko wyspy Elba i na północnej stronie Maremma. Zabytkowe centrum tego miasta sięga do czasów, gdy był portem Etrusków.Miasto było również ważnym portem w średniowieczu Republiki Pizy. Odwiedź w sierpniu i goście mają okazję uczestniczyć w "Agosto con Gusto", główne targi żywności i wina, które celebruje tradycje kulturowe i kulinarne Piombino. Muzeum Cytadeli i Miasto jest idealnym miejscem, aby dowiedzieć się więcej na temat prehistorycznych, etruskiej i rzymskiej przeszłości miasta. W następstwie wybrzeża są liczne ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez Morze Śródziemne w kierunku nowoczesnego portu turystycznego Salivoli i obok wielu rodzinnych piwnic otwartych na wizyty i degustacje.

Z portu odpływają promy bezpośrednie do wysp archipelagu Toskanii (Elba 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.

Portoferraio Przewodnik

Miasto Portoferraio znajduje się na włoskiej wyspie Elba na północno-wschodnim wybrzeżu, na cyplu, który zamyka przepaść w kierunku północnym. Portoferraio jest jednym z najstarszych miast na wyspie i można śledzić jego początki do Ligurians, Etrusków i Grecy, zanim stało się kolonią rzymską o nazwie Fabricia. Układ miasta jest spowodowane Cosimo I dei Medici, który po zmianie nazwy na cosmopoli rozpoczął w 1548 roku również wielkie dzieła obronne. Miasto jest znane z zapewnienia schronienia na wygnaniu Napoleona Bonaparte w 1814 roku. Inne ciekawe miejsca historyczne i kulturowe są romański kościół Santo Stefano alle Trane, Twierdza Etrusków Castiglione, Villa dei Mulini i Villa San Martino, międzynarodowe Centrum Sztuki Italo Bolano, Pinacoteca Foresiana i Ogrod Botaniczny na Ottone.

Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w wiosce Le Grotte, to miejsce gdzie zwiedzający mogą zobaczyć pozostałości rzymskiej willi z okresu Imperial.