COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Piombino - Portoferraio jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Piombino do Portoferraio - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Włochy na Elbę.

Na pokładzie promów

Przewoźnicy Promowi - Piombino - Portoferraio

  • 28 Sailings Weekly 1 hour
  • Get price
  • 3 Sailings Daily 45 min
  • Get price
  • 99 Sailings Weekly 40 min
  • Get price
  • 8 Sailings Daily 1 hour
  • Get price

Opinie na temat Prom Piombino - Portoferraio

 • "REJS Z BLU NAVY- POLECAMY!!!"

  NIEZWYKLE MIŁA I POMOCNA OBSŁUGA, WSZYSCY UŚMIECHNIĘCI. SPRAWNE KIEROWANIE RUCHEM SAMOCHODÓW. PODRÓŻOWALIŚMY Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM I KU NASZEMU ZASKOCZENIU, BYŁO DLA NIEGO ODPOWIEDNIE MIEJSCE, PODJAZD, POMOC OBSŁUGI. CAŁOŚĆ OCENIAMY BARDZO WYSOKO I POLECAMY DALEJ.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs na Elbę"

  Rejs był pełen wrażeń. Błękit morza, mewy niemal stojące w powietrzu w oczekiwaniu na pożywienie rzucane przez pasażerów, miła obsługa.

  'Moby Kiss' travelled on Moby Kiss

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "great trip"

  great

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Włoski luz ;)"

  Do Piombino przyjechaliśmy godzię przed wypłynieciem. obsuga skierowała nas na wsześniejszy prom innego operatora - Moby (jakoś są z Toremarem skoligaceni). Wypłynelismy pół godziny wcześniej. Bardzo sprawny załadunek i wyładunek. W Portoferraio mieliśmy wypłynąć o 18... byliśmy o 16:55. Toremar wpakował nas na prom o 17:00. Włoski luz.. w Polsce to by nie przeszło ;)

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Piombino do Portoferraio

Trasa promowa Piombino Portoferraio łączy Włochy z Elba i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Moby Lines obsługuje swoje połączenia do 28 razy tydzien, Corsica Ferries 3 razy dzien, Toremar 99 razy tydzien & Blu Navy posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 30 połączeń promowych dzien na trasie Piombino Portoferraio pomiędzy Włochy i Elba.

Piombino - Przewodnik

Piombino to miasto położone w prowincji Livorno w Toskanii, we Włoszech. Miasto leży na granicy Morza Liguryjskiego oraz Morza Tyrreńskiego, naprzeciwko wyspy Elba i na północnej stronie Maremma. Zabytkowe centrum tego miasta sięga do czasów, gdy był portem Etrusków.Miasto było również ważnym portem w średniowieczu Republiki Pizy. Przyjedź tutaj w sierpniu, aby uczestniczyć w "Agosto con Gusto", główne targi żywności i wina, które celebruje tradycje kulturowe i kulinarne Piombino. Muzeum Cytadeli i Miasto jest idealnym miejscem, aby dowiedzieć się więcej na temat prehistorycznych, etruskiej i rzymskiej przeszłości miasta. W pobliżu wybrzeża są liczne ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez Morze Śródziemne w kierunku nowoczesnego portu turystycznego Salivoli i obok wielu rodzinnych piwnic otwartych na wizyty i degustacje.

Z portu odpływają promy bezpośrednie do wysp archipelagu Toskanii (Elba 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.


Portoferraio - Przewodnik

Miasto Portoferraio znajduje się na włoskiej wyspie Elba na północno-wschodnim wybrzeżu, na cyplu, który zamyka przepaść w kierunku północnym. Portoferraio jest jednym z najstarszych miast na wyspie i można śledzić jego początki do Ligurian, Etrusków i Grecy, zanim stało się kolonią rzymską o nazwie Fabricia. Miasto jest znane z zapewnienia schronienia Napoleonowi Bonaparte, będącego na wygnaniu w 1814 roku. Inne ciekawe miejsca historyczne i kulturowe to romański kościół Santo Stefano alle Trane, Twierdza Etrusków Castiglione, Villa dei Mulini i Villa San Martino, międzynarodowe Centrum Sztuki Italo Bolano, Pinacoteca Foresiana i Ogród Botaniczny na Ottone.

Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w wiosce Le Grotte, to miejsce gdzie zwiedzający mogą zobaczyć pozostałości rzymskiej willi z okresu Imperial.